Petőcz András 7 műve. Mind a szerző, Petőcz András (1959-) József Attila-díjas, Márai Sándor-díjas és Magyarország Babérkoszorúja díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett író, költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példányok. Petőcz András: A jelentés nélküli hangsor.; A l...
Dante Komédiája I-III. köt. (Egyben; I. A Pokol. II. Purgatórium. III. A Paradicsom.) Fordította: Babits Mihály. Bp.,(1912), Révai, 304+296+314 p. Kiadói festett, préselt, illusztrált egészbőr kötésben,
Képes Krónika. Hasonmás kiadás, valamint tanulmány magyar fordítás két kötetben. I. kötet: Hasonmás kiadás. II. kötet: Pap Gábor: Krónika, képnyelven elbeszélve. Szántai Lajos: Fény által festett történelem. Benne a krónika latin és magyar szövegével. Ford.: Barsi János. Bp., 2003, Nemzeti Kincseinkért Egyesület. Kiadói modern keménykötésben, védőtokban.
Mereskovszkij, [Dmitrij]: Mereskovszkij munkái 15 kötete. Benne 1 duplummal. 2 köteten eredeti kissé sérült papír védőborítóval! Bp., én., Dante. Kiadói aranyozott, festett, piros egészvászon-kötések, változó állapotban, közte kissé kopott borítókkal, de közte jó állapotúakkal is.
Radó Antal: Az olasz irodalom I-II. Budapest,1896,Magyar Tudományos Akadémia. MTA-Új Folyam XXVI-XXVII. kötet.. 515+552 p. Első kiadás! Félvászon-kötésben. A szerző, Radó Antal (1862-1944) író, költő, műfordító, irodalomtörténész által Tóth Béla (1857-1907) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány!
A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Eredeti levéltári kutatások alapján összegyűjtötte és írta: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. A tárgyi emlékek ismertetésével kiegészítve szerkesztette: Czakó Elemér. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 202+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, a borító kopásnyomokkal.
3 db krónika reprint Thuróczi János: Magyar Krónika. Geréb László fordítása. hn., 1957, Magyar Helikon +Kálti Márk képes krónikája, Szerémi Magyarország romlásáról. Fél-pergamen kötésekben