5 db könyv: Baktay Ervin: Szangraha. Indiai elbeszélések gyűjteménye. Bp., 1921, Székasi Sacelláry Pál. + Kis Helikon sorozat 4 kötete: Heine: Firenzei éjszakák; Herondas mimiambusai; Petőfi Sándor: János vitéz; E. T. A. Hoffmann: Muzsikustörténetek. Bp., [1921-1924], Rózsavölgyi és Társa. Kiadói kartonált papírkötés, változó, nagyrészt jó állapotban.
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, és kopott, sérült gerinccel.
Papp Tibor: Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. Bp., 2003., Ister. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alak...
1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé folt...
Vörösmarty Mihály munkái 1-3. kötet. Gyulai Pál bevezetésével. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Magyar művészek képeivel. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott,kissé foltos borítóval.
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói sz...
Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról. A "Pesti Napló" előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1907.],Hornyánszky-ny.,140 p.+ 10 (műmellékletek, feliratozott hártyapapírokkal) t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötésben kissé laza kötéssel, gerincen apró sérüléssel
Noszlopi László 3 műve: Emberismeret és emberekkel való bánás; A titkos erők és tanítások lélektana; A szeretet lélektana és bölcselete. Bp., 1942-1944, Pantheon, 247+(1) p.; 136 p.; 175+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, tulajdonosi és ajándékozási bejegyzésekkel.
Közigazgatási évkönyv és előjegyzési szaknaptár 1930. XXXIII. évfolyam. Közigazgatási és közgazdasági útmutató. Hivatalos adatok alapján összeállított közigazgatási címtár és helységnévtár. Tájékoztató Magyarország községeiről és városairól. Szerk.: Dr. Blaha Sándor et al. Bp., [1930], Szaklapkiadó Rt. (Wodianer F. és Fiai-ny.), 4 sztl. lev.+ 600 p.+ 1 sztl. lev. Kiadói félvászon-kötés, sérült, ki...
Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. XIV. köt.:Só-Tezel. Pest, 1834, Wigand Ottó (Landerer-ny.), . Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, füzés részben elvált