Number of items: 372

5 db könyv: Baktay Ervin: Szangraha. Indiai elbeszélések gyűjteménye. Bp., 1921, Székasi Sacelláry Pál. + Kis Helikon sorozat 4 kötete: Heine: Firenzei éjszakák; Herondas mimiambusai; Petőfi Sándor: János vitéz; E. T. A. Hoffmann: Muzsikustörténetek. Bp., [1921-1924], Rózsavölgyi és Társa. Kiadói kartonált papírkötés, változó, nagyrészt jó állapotban.
19498.

5 000 HUF
12,95
14,29

A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, és kopott, sérült gerinccel.
19499.

5 000 HUF
12,95
14,29

19500.

Papp Tibor: Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. Bp., 2003., Ister. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alak...

3 200 HUF
8,29
9,14

Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember. Biczó András rajzaival. Bp., 1932. Dante. 359 p. Illusztrált kiadói félvászon-kötésben. Első illusztrált kiadás.Gerincen minimális kopással
19501.

5 000 HUF
12,95
14,29

1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé foltos borítókkal, az 1914-es kötet gerincén kis sérüléssel.
19502.

1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé folt...

4 000 HUF
10,36
11,43

Vörösmarty Mihály munkái 1-3. kötet. Gyulai Pál bevezetésével. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., 1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Magyar művészek képeivel. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott,kissé foltos borítóval.
19503.

4 600 HUF
11,92
13,14

[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón enyhe foltokkal
19504.

[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói sz...

4 000 HUF
10,36
11,43

Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról. A "Pesti Napló" előfizetőinek készült kiadás. [Bp. 1907.],Hornyánszky-ny.,140 p.+ 10 (műmellékletek, feliratozott hártyapapírokkal) t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon kötésben kissé laza kötéssel, gerincen apró sérüléssel
19505.

4 000 HUF
10,36
11,43
32

Noszlopi László 3 műve: Emberismeret és emberekkel való bánás; A titkos erők és tanítások lélektana; A szeretet lélektana és bölcselete. Bp., 1942-1944, Pantheon, 247+(1) p.; 136 p.; 175+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, tulajdonosi és ajándékozási bejegyzésekkel.
19506.

4 000 HUF
10,36
11,43

19507.

Közigazgatási évkönyv és előjegyzési szaknaptár 1930. XXXIII. évfolyam. Közigazgatási és közgazdasági útmutató. Hivatalos adatok alapján összeállított közigazgatási címtár és helységnévtár. Tájékoztató Magyarország községeiről és városairól. Szerk.: Dr. Blaha Sándor et al. Bp., [1930], Szaklapkiadó Rt. (Wodianer F. és Fiai-ny.), 4 sztl. lev.+ 600 p.+ 1 sztl. lev. Kiadói félvászon-kötés, sérült, ki...

4 000 HUF
10,36
11,43

Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. XIV. köt.:Só-Tezel. Pest, 1834, Wigand Ottó (Landerer-ny.), . Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, füzés részben elvált
19508.

4 000 HUF
10,36
11,43

Száz Magyarok Könyvei 1-10. kötet. Ady Endre, Babits Mihály. Móricz Zsigmond, Csáth Géza, Kosztolányi Dezső, Gárdonyi Géza, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Balázs Béla, és mások írásaival. Bp., é.n., Légrády-Kiadás. A könyvekben szereplő szerzők kartonra kasírozott portréfotóival, aláírásuk fakszimiléjével. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítókkal.
19509.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF