Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak és prófétának százötven 'soltári, a' frantzia nóták, 's versek szerént magyar versekre fordíttattak, 's rendeltettek - - által. Mostan pedig 'e kis formában az invócátiokkal, INNEPI és több penitentziális dicséretekkel együtt ki-adattattak. Kolos'váratt, 1773., A' Réff. Col. Betűivel, 2 szt. lev + 403+1 p. + 3 szt. lev +116 p. + 11 lev. Korabeli egészbő...
Pázmány Péter Pázmány Péter bíbornok, esztergomi érsek, Magyarország prímása összes munkái I-VII. kötet (Magyar sorozat.) és összegyűjtött levelei I-II. kötet. I. kötet: Felelet Magyari könyvére. - Kempis Tamás Krisztus követéséről. - Az uj tudományok hamisságának tíz bizonysága. Sajtó alá rendezte: Rapaics Rajmond.; II. kötet: Imádságos könyv. - Rövid tanuság. - Keresztyéni felelet a megdicsőü...
Bod Péter: Szent Heortokrátes avagy a' keresztyének között elő fordúló innepeknek és a' rendes Kalendáriómban fel-jegyeztetett szenteknek rövid históriájok, melly A' szava bé-vehető hiteles Irókból egybe szedegettetett és Magyarra fordíttatott közönséges haszonra íntéztetett, egy Bújdosó Magyar ~ által 1757. esztendőben Posonyban, 1786. Véber Simon Péter ny. (12)+187+(6)p. Korabeli kartonálásban
Josephus, Sancta Maria: Festivale Tyrnaviense, hoc est: conciones in omnia totius anni festa per apostolicum Hungariae Regnum celebrari solita, Quae ante annos aliquot in Libera, Regiáque Civitate Tyrnaviensi ex Cathedra Summi Templi Germanicae Nationi, Teutonico idiomate sunt propositae, nunc vero Ad Spiritualem proximi utilitatem eas Latinitate donavit, idem, qui dixit Tyrnaviae, [Nagyszombat], ...
Simeon Mänhardt : Conciones Oder: Christliche Predigen uber die Son- vnd Feyrtägliche Euangelta / nach Ordnung der Römis ... F. Symeonem Mänhardum, S. Francifci Ordens/ München, 1675. Johann Jäcklin. 288p.+ 316p . + 272p. + 287 p + (12) p. Korabeli félbőr kötésben
[William Derham (1657-1735)] Derhám Villiám: Physico-Theologia, az az, az Isten' lételének és tulajdonságinak a' teremtés munkáiból való megmutattatása. Írta Ángliában Derhám Viliám. Fordította Segesvári István. Egy tábla rajzolattal. Első magyar kiadás. Bétsben, 1793, Nyomt. Trattner Tamás. LXIII,[1], 552, helyesen: 752p., (a kihajtható rézmetszet hiányzik). Korhű modern félbőr kötésben
Hübner János: Száz és négy válogatott Bibliabeli Historiák a' mellyeket az Ó és Új Testamentumi Szent írásokból a' gyengéknek kedvekért öszve szedett. Posony, Pest, 1800, Füskuti Landerer Restaurált vaknyomott félbőr kötésben
Bielek László: Vér szeme a' relígiónak, 's vele járó erköltsi tudománynak. Egyetlen kiadás! Bétsbenn, 1801. Siket-Némák Tipográfiájábann, Schuender Károly János által. 1 t. (rézmetszetű címkép), XXXII, 427 p. Aranyozott gerincű, sérült egészbőr-kötésben.
Henry P. Didon: Jézus Krisztus, ford. Kiss János és Sulyok István, Bp. 1896, Kiss János kiadása, díszkiadás, aranyozott festett egészvászon kötésben, színes selyemképpel díszítve, selyemkép és a sarkok kopottas állapotban
(Starck János Augustus, [Johann August von]): Theodul' estvéi, vagy a' különböző religiói-felek' egybe-engeszteléséről. (Fordította [Pázmándi Horváth Endre] Horvát András.) Budánn, 1819. (A' Királyi Magyar Universitásnak Betűivel.). XX, 488 p. 19.5 cm. Korabeli, karton kötésben.