Dr. Geszler Ödön: Másfél évszázad az óbudai kékfestők és textilnyomók között. A Pamutkikészítőgyár története 1826-1976. I-II. kötet. (I.: Tőkés gazdasági környezetben. II.: A szocialista vállalat.) Bp., 1976, Pamutkikészítőgyár. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítókkal. Megjelent 1000 példányban.
Tim Holmes - Rebekka Smith: Klasszikus motorok gyűjtése, felújítása és használata (Collecting, restoring and riding classic motor cycles). Patrick Stephens, 1986, kissé kopott kiadói papírkötés, angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált kiadvány, mely segítséget nyújt a klasszikus motorok gyűjtőinek és használóinak.
Dr. Szathmáry László: A gyufa története a XIX-ik század végéig. A Kis Akadémia Könyvtára XVII. köt. Bp., 1935, Kis Akadémia, 127+(1) p. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval.
John H Perry: Vegyészmérnökök kézikönyve. Szerk.: Robert H. Perry, Cecil H. Chilton, Sidney D. Kirkpatrick. Bp., 1968., Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
JAWA Motorrad (250 ccm - Type 559/04, 350 ccm - Type 360/00) Betriebsanleitung. Týnec nad Sázavou, 1967, JAWA, 76+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, néhány lapon tollas firkával.
Siemens DSG 45/8 és DSG 92/12 jelű áramátalakítós hegesztőgépcsoportok műszaki leírása és üzemi utasítása. (Magyar gyártmány). Bp., é.n. [cca 1940], Magyar Siemens Művek Villamossági Rt. (ifj. Kellner Ernő-ny.), 22+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, a borító kissé foltos.