Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 449

Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1928. "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" ezüstözött bronz emlékérem füllel (40mm) T:XF
31441.

1 600 HUF
4,15
4,57

Habsburg Birodalom / Bécs 1701. "A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára" Ag emlékérem. "M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.". Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsburg Monarchy / Vienna 1701. "700th anniversary of the establishment of the Benedictine Pannonhalma Archabbey" Ag commemorative medallion. Maker: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) C:VF edge error, spectacular ear mark
31442.

Habsburg Birodalom / Bécs 1701. "A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára" Ag emlékérem. "M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.". Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsb...

300 000 HUF
777,20
857,14

1849. "Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Éljen a Magyar = Orzág = Korma : 14 dik AP: HAV: 1849" kétoldalas ezüstözött ón emlékérem (30mm) T:VF ph. kopott ezüstözés
31443.

30 000 HUF
77,72
85,71

1867. "Éljen I. Ferenz József és Erzsébet magyar királypárja / A buda-pesti koronázás emlékéül" bronz koronázási zseton (20mm) T:XF,VF patina
31444.

10 000 HUF
25,91
28,57

1867. "I. Ferenc József budai koronázására" ezüstözött fém koronázási zseton, "EMLÉK PÉNZ - DENK MÜNZE" peremirattal. "A Buda Pesti Koronázás 1867 június 8-án / Éljen a Haza és az Alkotmány" (32mm) T:XF,VF peremhiba Hungary 1867. "Coronation medal" silver plated commemorative medallion of the coronation of Franz Joseph I (32mm) C:XF,VF edge errors
31445.

16 000 HUF
41,45
45,71

1867. "A Buda-Pesti koronázás emlékeül 1867 / Éljen I. Ferencz József és Erzsébet Magyarország királynéja" bronz emlékérem (21mm) T:XF / Hungary 1867. Commemorating the Coronation at Budapest 1867" bronze commemorative medallion (21mm) C:XF
31446.

16 000 HUF
41,45
45,71

1869. "Emlékérem az Országos Lelencház alapítására" ezüstözött bronz emlékérem. "AZ EMBERISÉG ÜDVE LEGYEN VELÜNK. 1869 / EMLÉK AZ ORSZÁGOS LELENCZ HÁZRA - CZÉLJA ELHAGYATOTT GYERMEKEK MEG MENTÉSE ÉS AZ ERÉNY JAVÁRA VALÓ FENNTARTÁSA" (31mm) T:AU apró ph, az ezüstözés lekopott
31447.

12 000 HUF
31,09
34,29

~1876. "Deák Ferencz - A vezérek vezére / Született 1803. October 17én, meghalt 1876. Január 28án" fém emlékmedál füllel. Szign.:A. Kleeberg (37mm) T:XF ph
31448.

14 000 HUF
36,27
40,00

31449.

2 000 HUF
5,18
5,71

1896. "Millenniumi emlék / I. Ferencz József" kétoldalas bronz emlékérem füllel (28,5mm) T:AU a fül kissé elferdült
31450.

2 000 HUF
5,18
5,71

1896. "Ezredéves Történetünk Ezredekre Remény Nekünk - Honfoglalás" millenniumi bronz emlékérem füllel. Szign.: Steiner A. (32,5mm) T:F ph.
31451.

2 400 HUF
6,22
6,86

1898. "Istenért Királyért Hazáért / 1848-1898 Szabadság - Testvériség - Egyenlőség - Szabadságharczunk Dicső Emlékére" aranyozott bronz emlékérem füllel (29mm) T:F ph
31452.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF