1497 Ősnyomtatvány, Egy képzeletbeli magyar város látképe valamint alatta és a hátoldalán Magyarország és erdély leírása. Színezett fametszet, Megjelent Hartmann Schedel ,,Das buch Der Croniken vnnd geschichten mit figuren vnd pildnuss" c. művének 1497-es kiadásában. Ötszáz évvel ezelőtt, 1493. július 12-én jelent meg latin kiadásban, ugyanezen év december 23-án pedig német fordításban az első ...
[Buda és Pest látképe Buda 1602-es ostromát ábrázoló rézmetszeten.] A kép alatt német nyelvű felirat : Wahre Conterfactur der Stadt Ofen und Pest wie es von den Christen Belaegert worden. Anno 1602. Megjelent Frantz Christoph Khevenhiller: Annalium Ferdinandeorum, Fünffter und Sechster Theil.. című művében Lipcsében 1722-ben. Mérete: 290x370 mm, a lemezméret: 309x388 mm. A látkép északi, m...
1593 Várpalota és Veszprém ostromának színezett rézmetszetű látképe. Johann Sibmacher munkája az ,,Ortelius HIstorische Beschreibung című műben jelent meg Wahre Contrafactur der Belegerung Palotta und Vesperin in Ungern. / 1593 Engraved image of Vespremand Palotta. 28x17 cm
cca 1850-1860 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Franz Hablitschek (1824-1867): Városliget Pesten, acélmetszet, jelzett a dúcon, foltos, 13x18 cm, teljes: 16x24 cm
Contrafehtung der Vestung Tokay...1566. Tokaj fametszetű ostromképe. A lap hátoldalán: Contrafehtung der gewaltigen Vestung Gyula - Gyula fametszetű képe. Megjelent Münster, Sebastian: Cosmographiae. Basel, 1580. A képek alatt német nyelvű történeti leírás. Képek mérete: 120 x 150 mm. Üvegezett keretben
cca 1845 William Henry Bartlett (1809-1854)-Edward Brandard (1819-1898): City of Buda or Ofen - Látkép a Tabánra a Gellért hegyről In: Beattie, William: The Danube, acélmetszet, 12x18 cm,