Budapest 150

Number of items: 163

Buda nyugatról felvett látképe. A képen középen OFEN felirat. A kép hátterében nem létező hegyek teszik sejtelmessé a képet. Előterében a híres budai kertek előtt korabeli viseletbe öltözött alakok. Megjelent: Petrus Bertius : Commentariorum Rerum Germanicarum Libri Tre ... című művében Amszterdamban 1616-ban.  A papír szélén egészen kis szakadással és egészen kis foltokkal. A kép mérete: 22 x 17 cm
17472.

Buda nyugatról felvett látképe. A képen középen OFEN felirat. A kép hátterében nem létező hegyek teszik sejtelmessé a képet. Előterében a híres budai kertek előtt korabeli viseletbe öltözött alakok. Megjelent: Petrus Bertius : Commentariorum Rerum Germanicarum Libri Tre ... című művében Amszterdamban 1616-ban. A papír szélén egészen kis szakadással és egészen kis foltokkal. A kép mérete: 22 x 17 ...

34 000 HUF
88,08
97,14

Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon BVDA. A Dunán hadihajók mögötte a hajóhíd. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. című művében számos magyar várábrázolás mellett Antwerpenben 1689-ben   Képméret: 106x267 mm, lapméret: 180x280 mm. Szépen színezett erős nyomat.
17473.

Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon BVDA. A Dunán hadihajók mögötte a hajóhíd. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. című mű...

50 000 HUF
129,53
142,86

Óbuda , Buda és Pest ritka rézmetszetű látképe, a képen felirat: Alt Ofen . Megjelent: Martin ZEILLER, Neue Beschreibung des Königreichs Ungarn, .. című művében 1664-ben Lipcsében Martin Zeiller protestáns polihisztor, Ulmban működött, mint a német iskolák felügyelője és cenzor. A század egyik legnépszerűbb szerzője, legfőképp útleírások, földrajzi-politikai ország ismertetők fűződnek nevéhez, Merian híres Topographia Germaniae című munkájának szövegét is ő készítette. Magyarországról szóló leírása első alkalommal 1646-ban jelent meg. Az ország általános áttekintése után ábécérendben sorra veszi a fontosabb várakat, városokat: leírást ad róluk, elmondja történetüket, bemutatja az ott élt jelentős személyeket. 1660-ban bővítette munkáját, minden bizonnyal ehhez készültek a metszetek és a díszcímlap. E harmadik kiadásának, az újabb események leírásával alaposan kiegészített szövegét Johann Beza gondozta. Szinte minden jelentősebb magyar városhoz, erődített helyhez (összesen 38 táblán) rézmetszetes illusztráció járul: Eger, Nagykanizsa, Kassa, Komárom, Fülek, Pécs, Gyula, Esztergom, Hatvan, Nyitra, Nógrád, Buda, Óbuda, Várpalota, Pápa, Pozsony, Győr, Szigetvár, Sziszék, Szikszó, Szolnok, Tata, Temesvár, Tokaj, Visegrád, Érsekújvár, Vác, Nagyvárad, Belgrád, Székesfehérvár, Veszprém, Új-Zrínyivár, Káló, Pannonhalma, Szarvas, Törökszentmiklós, Szabács és Zsámbék látképe. Apponyi véleménye szerint a metszeteket is Beza készítette. Buda és Óbuda ábrázolásai mindenesetre az 1606-ban, az Ungarische Chronicában megjelent Wilhelm Dilich-féle látképek másolatai. A rézmetszetes díszcímlapon egy török, egy magyar vitéz, valamint a magyar korona és a címer ábrázolása látható. A kötet elején található portré Baksay Márk kapitányt mutatja Martin Schödel Disquisitio Historico-Politica (Strasbourg, 1629) című műve alapján. A törökök ellen harcoló magyar kapitány jobb szemén lándzsa hatol be, hegye tarkóján jön ki, szeméből és nyakából vér folyik. A kép alatti szöveg tartalmazza az illusztráció történetét: a harcban megsérült kapitány súlyos sebe ellenére még sokáig tovább folytatta a harcot. A kép mérete : 15x 9 cm
17474.

Óbuda , Buda és Pest ritka rézmetszetű látképe, a képen felirat: Alt Ofen . Megjelent: Martin ZEILLER, Neue Beschreibung des Königreichs Ungarn, .. című művében 1664-ben Lipcsében Martin Zeiller protestáns polihisztor, Ulmban működött, mint a német iskolák felügyelője és cenzor. A század egyik legnépszerűbb szerzője, legfőképp útleírások, földrajzi-politikai ország ismertetők fűződnek nevéhez, Mer...

20 000 HUF
51,81
57,14
11

Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon Pesth. A Dunán tutaj és vitorlás hajó, távolabb a hajóhíd. A metszeten törökök korabeli viseletben. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre: Exactement delinées comme elles font a present. című művében számos magyar várábrázolás mellett Antwerpenben 1689-ben   Képméret: 106x267 mm, lapméret: 180x280 mm. Szépen színezett erős nyomat.kis beszakadással
17475.

Buda és Pest színezett rézmetszetű látképe a török korból. Középen szószalagon Pesth. A Dunán tutaj és vitorlás hajó, távolabb a hajóhíd. A metszeten törökök korabeli viseletben. A város hátterében a Gellért-hegy rajta a középkori erőd. A város körül a korabeli városfal. Megjelent: Peeters, Jacob - Bouttats, Caspar: Briefve Description, et Demonstration des places et villes continue'es en ce livre...

50 000 HUF
129,53
142,86

17476.

1 000 HUF
2,59
2,86

cca 1890 A Mátyás templom akvarell tervéről készült fotó 11x21 cm
17477.

2 400 HUF
6,22
6,86

cca 1930 2 db budapesti fürdőkben készült fotólap
17478.

1 400 HUF
3,63
4,00

Buda és Pest rézmetszetű színezett látképe. A képen felül középen szószalagon: BUDE Megjelent: Manesson Mallet, Allain: Les travaux de Mars, ou l?art de la guerre. ( A háború művészete) című művében La Haye-ban, 1696-ban. A rendkívül szépen illusztrált mű 137 egészoldalas rézmetszetű képpel illusztrált. Köztük Buda, Szolnok, Érsekújvár, Esztergom, Komárom és Győr látképével. (Pierre Aveline munkái). A szerző (1630-1706) francia térképész, katona és mérnök. Három kötetes műve a kor jelentős hadmérnöki munkája. A harmadik kötetben a török háborúk kapcsán ír a magyarországi eseményekről, városokról. Ám ezen kívül is sok érdekes képi és szövegbeli tájékoztatást ad az akkori háborús eseményekről, haditechnikáról és ezekkel összefüggő kérdésekről.
17479.

Buda és Pest rézmetszetű színezett látképe. A képen felül középen szószalagon: BUDE Megjelent: Manesson Mallet, Allain: Les travaux de Mars, ou l?art de la guerre. ( A háború művészete) című művében La Haye-ban, 1696-ban. A rendkívül szépen illusztrált mű 137 egészoldalas rézmetszetű képpel illusztrált. Köztük Buda, Szolnok, Érsekújvár, Esztergom, Komárom és Győr látképével. (Pierre Aveline munkái...

18 000 HUF
46,63
51,43

cca 1968 Humoros balesetmegelőzési füzet, Kassowitz Felix karikaturista, grafikus rajzaival, szép állapotban
17480.

3 000 HUF
7,77
8,57

cca 1935 A Budapest XI. kerület Szent Imre herceg útja 10. sz. ház liftjegye, leadandó a liftkezelőnek, szép állapotban
17481.

1 600 HUF
4,15
4,57
17

cca 1965 Margitszigeti Nemzeti Sportuszoda úszónadrágbérlési jegy, szép állapotban
17482.

1 400 HUF
3,63
4,00

cca 1960 Budapesti Lóvásár vásári díj-jegy, szép állapotban
17483.

1 400 HUF
3,63
4,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF