1871 Kassa, házassági kivonat, Sz. Erzsébet plébánia templom, Chrismár Napoleon káplán aláírásával; az egyházi összeadó Hrabovszky József káplán, feltehetően Márai Sándor rokonsága, 50 krajcár okmánybélyeggel, sérült
1926 Csonka Magyarország nem ország, egész Magyarország menyország irredenta bélyegző egy Fejérvármegye alispánja által ismeretterjesztő előadások ügyében küldött okmányon, Havranek József alispán autográf aláírásával, hajtásnyommal
1937 Korányi és Fröhlich vasszerkezet, fémportál és redőnygyár díszes fejléces levele Usetty Béla (1887-1970) ügyvéd, országgyűlési képviselő, az FTC és az MLSZ elnöke, a BSzKRT vezetője részére. Lapszéli apró szakadásokkal.
1912 A Kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem által kiállított orvosdoktori oklevél, rajta Apáthy István (1863-1922) természettudós, zoológus és Buday Kálmán (1863-1937) orvos, patológus aláírásával, 2K okmánybélyeggel, fatokos függőpecséttel. Hajtva, koszos, kissé viseltes állapotban, cca. 60x48 cm
1914 M. Kir. Keleti Kereskedelmi Akadémia végbizonyítványa, Hallóssy István (1893-1972) a Budapesti Nemzetközi Vásár későbbi igazgatója részére, feltekerve, szakadt, javítással.
1917 Harmadosztályú gépész bizonyítvány, az osztrák-magyar kereskedelmi flottához szárazpecséttel / 1917 Original certificate accrediting Hubert Zebec as a third-class machinist in the Austro-Hungarian Merchant Marine. The certificate, was issued by the Imperial Royal Maritime Authority in Graz
1918 1918 Apponyi Albert (1846-1933) vallás- és közoktatásügyi miniszter (3. Wekerle-kormány, 1917. aug. 23. - 1918. máj. 8.), politikus, országgyűlési képviselő aláírása egy kinevezésen, a vallás- és közoktatásügyi miniszter fejléces papírján, 1918. május. 3. , foltos.