1944 Bp., a Svájci Követség által kiállított menlevél (Schutzpass) magyar állampolgár részére, 1944 okt. 23., korabeli fénymásolat./ Schutzpass issued by the Swiss Embassy in Budapest to a Hungarian citizen. Contemporary copy.
1944 Lakásbeautalójegy a svájci követség kollektív útlevelében lévő személyek részére / Flat referral ticket issued by the Swiss Embassy in Budapest to a Hungarian citizen.
1908 Vágújhely (Felvidék), a vágújhelyi izraelita elemi népiskola által kiállított bizonyítvány (kitűnő tanuló részére), Mayer Adolf igazgató-tanító és Mészáros Mór osztálytanító aláírásokkal, bélyegzővel. Hajtva, a hajtások mentén egy-két kisebb szakadással, 34x20,5 cm
Judaika / antiszemita? rabbi fejes sétabot, masszív ezüst figura, részletgazdag ábrázolással, nemesfa. XX: század eleje. Fej rész 12x10 cm Teljes hossz 94 cm / Judaica, antisemitic silver walking cane The handle in the shape of a Jewish male's head with outwardly Semitic features. Silver, hand carved wood. begining of XXth century
1940 Bp., Vászondarabra kasírozott tanúsítvány Molnár (Moskovitz) Lajos papír és írószer kereskedő részére, mely szerint a 7720/1939. M.E. rendelet (a zsidók közéleti és gazdasági térfoglalásának korlátozásáról szóló 1930: IV. törvénycikk végrehajtásáról) 37. §-a értelmében tett bejelentése alapján (nem jogerősen) felvétetett a nem zsidóknak tekintendők névsorába
1888 Miskolc, a miskolci izraelita férfi tanoda bizonyítványa Moskovitz Ábrahám részére, Kohn Simon osztálytanító aláírásával, az iskola bélyegzőjével, megviselt állapotban
1913 Miskolc, névváltoztatási kérelem jóváhagyása Moskovitz Lajos részére, vezetéknevének Molnár-ra történő változtatásáról, Miskolc polgármesterének, Dr. Nagy Ferencnek aláírásával