Szekrényóra, (kandallóóra) XVIII. sz. Nyitra. Joseph Flory in Neutra órásmester felirattal, felesütős szerkezet, egynapos ingajárat, zománcfestett, arab számos számlap, felső mezőben viharos tengeri hajós jelenettel díszített, mahagóni színűre pácolt fa házban, öntött réz díszekkel, felhúzó kulccsal, javított, működik, pontosan jár és üt. m: 50 cm, sz: 25 cm / Antique chandellier or cupboard clock...
Napoleon korabeli empire urnaóra. Franciaország XIX. sz. eleje. spindlis szerkezet, kézzel festett porcelánfajansz ház. Oldalsó képmezőkben földgömböt és távcsövet használó gyermekek, olvasó gyermekek. A házon belül kisebb sérülésekkel.Zománc számlap, rajta hajszálrepedésekkel, Felhúzó kulccsal Szervizelt működő, esztétikailag szép állapotban. m: 30 cm, sz:15 cm / Napoleon Era Empire Mantel Clock ...
Empire kandallóóra. Franciaország XIX. sz. eleje. Tűziaranyozott bronz, legyezőt tartó női alakkal, külön mandolinnal. Ingajáratos, felesütős szerkezet, szervizelt működő, esztétikailag is hibátlan állapotban. A csengő igazításra szorul m: 38 cm sz: 26,5 cm / Empire chandellier-clock. France begining of XIXth century. Fire gilded bronze. With pendulum mechanics, striking half. Nice, condition. Wor...
15 darabos Heritage collection modern mechanikus zsebóra gyűjtemény. Mindegyik tanúsítvánnyal, eredeti dobozában; részben jó, részben újszerű állapotban
Jaeger Le Coultre Atmos asztali óra 528-6 szerkezettel Aranyozott tok, üveg oldalakkal. Az óraszerkezet felhúzást nem igényel. A szerkezet hátán található tartály klóretán gázt, egy membránt és egy spirálrugót tartalmaz. A gáz a hőmérséklet legapróbb változására tágul vagy szűkül, ezzel mozgatva a membránt. 1 Celsius-fok hőmérséklet-változás hatására a szerkezet 48 órányi járástartalékot képez cca...
Boulle stílusú óra Keményfa alapon teknőc és réz borítású tok, bronz díszítőelemekkel. Réz számlapján római számos zománc lapocskák, felesütős szerkezet.Működőképes.XIX. század. Jelzett számlap A. Weinberger, Wien. 40 cm