Alt-orientalische Teppiche. II. Band. Hrsg. vom Österreichischen Museum Für Kunst und Industrie. Bearbeitet von Friedrich Sarre und Hermann Trenkwald. Wien - Leipzig, 1928, Anton Schroll - Karl W. Hiersemann, 43+1 p. + 60 (a táblák előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. + 1 (Berichtigungen) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel, egy-két lapon foltokkal, de egyébként jó állapotban, 60x46x4,5 cm. Rendívül ritka, gyűjtői darab.
KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
K. G. Pontus Hultén: Jean Tinguely, "Méta". Berlin, 1972, Propyläen. 363 p. Német nyelven. Jean Tinguely (1925-1991) svájci szobrászművész műveivel, róla készült portrékkal és egyéb fekete-fehér és néhány színes képpel rendkívül gazdagon illusztrált. 6 kihajtható táblával Kiadói egészvászon, koffer formájú kötésben, fém zárral és fogantyúval, a borító Tinquely művéről készült színes nyomattal illusztrált, kiadói bakelit kislemez melléklettel. Címlapon Lux Antal (1935-) Munkácsy-díjas festőművész, grafikus ajándékozási soraival Haraszty István "Édeske" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére. Jó állapotban, borítón apró kopásnyomokkal és enyhe elszíneződéssel. 308x228x32 mm/ In german languague, with pictorial cloth-covered boards, bound as a catch-lock briefcase, 33 1/3 rpm record at the back entitled 'Sounds belonging to Pontus Hulten's book on Jean Tinguely's work, 'Meta', 308x228x32 mm. With very light wear outside, otherwise in good condition.
Tóth Gábor (1950-2019) dimenzionalista költő képvers albuma 10 + 1 db képverssel + 1 t fotólemez a címlapi vers olvasásához. Bp., 1972. Sorszámozott 38. DEDIKÁLT A füzet mellé a művész 3 db képeslap és kisebb méretű nyomtatványa, egy matrica, egy aláírt képeslap Uitz Béla művének átdolgozásával. (A lapon folt)
Ernst Lemberger: Meisterminiaturen aus fünf Jahrhunderten. Stuttgart, 1911. Deutsche Verlags-Anstalt.36p +75t. 111 p.Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, könyvtest elvált
1914 A Gyűjtő művészeti folyóirat III. évf. 3-4. száma, szerk.: Siklóssy László, kiadja a Szent-György-Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtök Egyesülete. Benne: "Zsámbéki kirándulásaink" (a zsámbéki templomról szóló írás), valamint A Gyűjtő ex libris-száma. Rendkívül gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
Alexander Koch's Neuzeitlicher Wohnungskultur című könyvsorozatának kötete: Schlafzimmer. Berlin, 1921. kiadói egészvászon kötésben, Rengeteg illusztrációval, nagyon sok magyar vonatkozású közötte pl Kozma.
Alexander Koch's Neuzeitlicher Wohnungskultur kötete: Speisezimmer. und Küchen. Berlin, 1921. kiadói egészvászon kötésben, Rengeteg illusztrációval, nagyon sok magyar vonatkozású közötte pl Kozma.
Hegyi Lóránd: Nádler István. A művész, Nádler István (1938-) által dedikált! Szerk.: Bárd Johanna, Nádler István. Az életrajzot összeállította: Rum Attila. Bp., 2001, Műcsarnok. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal, közte a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Szabó Ákos-Kállai Tibor: Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve. Kállainé Virágh Irén. Nyíregyháza, 1997, Malmidesz-ny. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Reklámélet Pest-Budán és Budapesten 1845-1945. Szerk.: Csapó Katalin és Karner Katalin. Bp., 2003, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár - Geomédia Szakkönyvek. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Lesznai Anna: Morzsái az eltörött világkalácsnak. A képeket, idézetek és dokumentumokat válogatta, az összekötő szöveget és a segédleteket írta: Szilágyi Judit és Török Petre. Hatvan, 2014., Hatvan Város Önkormányzata - Integrált Könyvtár és Muzeális Gyűjtemény - Hatvany Lajos Közérdekű Muzeális Gyűjtemény. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.