Prokopp Mária: Medieval Frescoes in the Kingdom of Hungary. H.n., 2005, Méry Ratio. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Caravaggio and his followers. Leningrad,1975,Aurora Art. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Friedrich Burgdorfer: Das Haus der Deutschen Kunst 1937-1944. Band II.: Neue deutsche Malerei. Kiel, 2011, Arndt. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, gyűrött címlappal.
Kárai Petra, Veszprémi Nóra (szerk.): München / Magyarul - Magyar művészek Münchenben 1850-1914. Bp., 2009, Magyar Nemzeti Galéria. 337 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Szinyei Merse Pál, Ferenczy Károly, Hollósy Simon, Vaszary János, László Fülöp, Benczúr Gyula, Csók István, Frank Frigyes műveivel illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Gerevich Tibor: Magyarország románkori emlékei. Magyarország művészeti emlékei I. köt. Bp., 1938, Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 842+1 p.+2 (kihajtható tábla, közte 1 térkép vázlat) t. A 277-808 oldalak között, I-től CCLXIV-ig számozott fekete-fehér képtáblával. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.