Books: Architecture, Art

Number of items: 443

cca 1930-1940 Lakóház tervezés ceruzás, kézzel írt jegyzet, kézi rajzokkal, ismeretlen szerzőtől, füzetben, hiányos, sérült borítóval.
19863.

1 000 HUF
2,59
2,86
Az építőipar kérdése az 1943. évben. A Budapesti Építőmesterek Ipartestülete elöljáróságának jelentése. Bp., 1943, Stephaneum, 46 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
19864.

1 000 HUF
2,59
2,86
19865.

800 HUF
2,07
2,29
Mai magyar múzsa 1930. Szerk. Vajthó László. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, a szerzők portréival illusztrálva. Néhány lap és a hátsó borító kissé hullámos
19866.

1 000 HUF
2,59
2,86
Kerényi B. Eszter (szerk.): Nagy Sándor 150. Gödöllő, 2019, Gödöllői Városi Múzeum. Nagy Sándor (1868-1950) festő- és grafikusművész alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
19867.

4 600 HUF
11,92
13,14
Dr. Homér Lajos: A bútor története Egyiptomtól Napjainkig. Bp.,(1947), "Barka",(Reiner Ödön-ny.), 313+2 p.+1 lev. .. 103 - 286. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói minimálisan kopott, aranyozott egészvászon-kötés, Számozott, 207. számú, a szerző, Homér Lajos (1909-?) által ALÁÍRT példány.
19868.

6 500 HUF
16,84
18,57
Deim Pál, Kolozsváry Marianna (szerk.): Deim Pál gyűjteményes kiállítása a szentendrei Művészetmalomban. Deim Pál (1932-2016), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek és feleségének DEDIKÁLT! H.n., 2002, k.n. 47+1 p. Magyar és angol nyelven. Deim Pál műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19869.

2 600 HUF
6,74
7,43
Róka Enikő (szerk.): Vera Molnar. Válogatás a Fővárosi Képtár - Kiscelli Múzeum Szöllősi-Nagy - Nemes Gyűjtemény anyagából. Bp., 2019, BTM/OSAS. 132 p. Molnár Vera műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19870.

2 600 HUF
6,74
7,43
Papp Tibor: Avantgárd szemmel - költőkről, könyvekről. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és felesége részére DEDIKÁLT példány. A borító L. Simon László munkája. Bp., 2004, Magyar Műhely. 202 p. Kiadói papírkötés.
19871.

2 000 HUF
5,18
5,71
Ligeti Pál: Új Pantheon felé. A kultúrák élete a művészet tükrében. A szerző, Ligeti Pál (1885-1941) építész, festőművész, filozófus, művészeti író által DEDIKÁLT példány! Bp.,[1926], Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19872.

3 600 HUF
9,33
10,29
Maurer Dóra (szerk.): Osas-Műhely, Atelier Osas. Egy kis Amerika, A bit of America. Bp., 2009, Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesület. 39+25 p. Magyar és angol nyelven Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Maurer Dóra, Nádler István, Molnár Vera, Konok Tamás műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19873.

1 800 HUF
4,66
5,14
Kelecsényi János: Az esztétika alapvető elvei. Bp., 1913, Franklin. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19874.

1 600 HUF
4,15
4,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF