Izmusok sorozat 5 kötete: A neoavantgarde, Az egzisztencializmus, A szürrealizmus, A szentimentalizmus, A naturalizmus. Bp.,1966-1982, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, változó állapotban.
János Mattis Teutsch and the Hungarian Avant-Garde 1910-1935, Berlin, April 20 - July 20 2002. in Association with MissionArt Galéria, Louis Stern Fine Arts. 127p. Angol nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus, Mattis Teutsch János munkái mellett többek közt Scheiber Hugó, Kádár Béla, Moholy-Nagy László, Molnár Farkas, Bortnyik Sándor, Kassák Lajos, Uitz Béla, Tihanyi Lajos alkotásainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
Umberto Eco: Storia della bellezza a cura di - - . [A Szépség története.] Milano, 2004, Bompiani. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Miller's Antiques Price Guide. 1990 (Volume XI.) Compiled and edited by Judith and Martin Miller. [Cranbrook], 1990, Miller Publications. Angol nyelven. Gazdag, izgalmas képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott, kissé sérült gerinccel.
Fejér Kati: Kalocsa kincse. / Treasures of Kalocsa. Bp., 2012, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dante Alighieri: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Gy. Szabó Béla 20 db fametszetével illusztrálva. Magyar, olasz, román és német nyelven. Kiadói papírkötés, 43,5x33,5 cm. DEDIKÁLT
Gombosi György: Új magyar rajzművészet. Rippl Rónaitól a Nyolcakig. Bp., 1945, Erasmus. Egészoldalas, fekete-fehér reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, a borítón és gerincen kis sérülésekkel.
Ricci, Corrado: L' arte nell' Italia Settentrionale. Bergamo, 1910, Istituto Italiano d'Arti Grafiche, X+442 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a gerincen kis sérüléssel.