Books: Architecture, Art

Number of items: 443

Tandori Dezső: Hérakleitosz H-ban. Tandori Dezső kiállítása. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 9. Bp., 1981, Hatvany Lajos Múzeum,54 p. Kiadói papírkötés.
19611.

8 000 HUF
20,73
22,86
Török Petra: Formába kerekedett világ. Lesznai Anna művészete és hagyatéka a Hatvany Lajos Múzeumban. Hatvany Lajos Múzeum Füzetek 16. Hatvan, 2001, Hatvany Lajos Múzeum. Kiadói papírkötés.
19612.

8 000 HUF
20,73
22,86
Sinkovits Péter: Gyarmathy Tihamér. DEDIKÁLT! Bp., 1992, Új Művészet Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel, Gyarmathy Tihamér műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. Gyarmathy Tihamér által aláírt, illetve a szerző dedikációjával Haraszty István (1934-2022) szobrásznak címezve.
19613.

5 000 HUF
12,95
14,29
Nádler István. Kiállítási katalógus. Conception, organisation, koncepció, rendezés: Hegyi Lóránd. Hegyi Lóránd előszavával. A művész, Nádler István (1938-) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT példány! Bp.,(1988),Institut Francais en Hongrie, 6 sztl. lev.+2 sztl. lev. Magyar és francia nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
19614.

3 200 HUF
8,29
9,14
Beke László-Varga Zsuzsa: Kozma Lajos. Architektúra. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1900 példányban.
19615.

6 000 HUF
15,54
17,14
Kampis Antal: Sculpture sur bois Médiévale en Hongrie - (Középkori magyar faszobrok). Bp. 1940. Officina XXXVI. + 104 t. Kiadói fa furnérral borított félvászon kötésben kis kopással, előzéklapon firkával. 25 cm Francia nyelvű, rendkívül ritka kiadás
19616.

6 000 HUF
15,54
17,14
Sarosácz György: A mohácsi kerámia és története. Dunántúli Dolgozatok 6. Pécs, 1972, Janus Pannonius Múzeum, 121 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan kopott, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
19617.

6 000 HUF
15,54
17,14
19618.

5 000 HUF
12,95
14,29
Székely szobrász, építész (Párizs) kiállítás, Budapest, 1983. Sculpteur, architecte (Paris) exposition, Budapest, 1983. Kiállítási katalógus. A művész, Székely Pierre (1923-2001) szobrászművészm, építész által DEDIKÁLT példány. Szerk.: Gelencsér Éva. Bp., 1983. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés.
19619.

5 000 HUF
12,95
14,29
Szakács Margit: Fényképészek és fényképészműtermek Magyarországon (1840-1945). Bp, 1997, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
19620.

6 000 HUF
15,54
17,14
Kopp Jenő Ismeretlen magyar festők a XIX. század első felében Bp. 1941. Kir. M. Egyetemi Nyomda. 36 l. LVI l. (képanyag) (Szépművészet - füzetek 3.) Kiadói kartonálásban, restaurált
19621.

5 000 HUF
12,95
14,29
Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, Manus Rt., 125+2 p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés restaurált gerinccel
19622.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF