Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 46

Kunits [Mihály], Michael v(on): Bemerkungen über die vom Herrn Wilhelm Schwab zu Pesth neu erfundene Absonderungs-Maschine für die Weinlese. Pesth 1817. Stuhlweissenburg [Székesfehérvár], 1817, Paul David Számmer. [4], VI, 47p. Egyetlen kiadás. A mű magyarul ,,Észrevételek Schwáb szüretelő vagy a mustot elválasztó műszeréről" címmel, Dulházy Mihály fordításában jelent meg Korabeli papírkötésben, gerincén alul apró kopással Ritka könyv.
20016.

Kunits [Mihály], Michael v(on): Bemerkungen über die vom Herrn Wilhelm Schwab zu Pesth neu erfundene Absonderungs-Maschine für die Weinlese. Pesth 1817. Stuhlweissenburg [Székesfehérvár], 1817, Paul David Számmer. [4], VI, 47p. Egyetlen kiadás. A mű magyarul ,,Észrevételek Schwáb szüretelő vagy a mustot elválasztó műszeréről" címmel, Dulházy Mihály fordításában jelent meg Korabeli papírkötésben, g...

40 000 HUF
103,63
114,29

Radvánszky Béla: Régi magyar szakácskönyvek. I. kötet. (Unicus) Bp., 1893., Athenaeum. 413p. Későbbi félvászon kötésben címlapon névbeírással, egy lapon folttal. Jó állapotban
20017.

16 000 HUF
41,45
45,71
25

Szepessy Piroska: Legujabb polgári szakácskönyv. Összeáll. - - Bp., 1902, Löbl Dávid és Fia, 29+1 p. Kiadói papírkötés, javított, pótolt borítóval (a hátsó borító teljesen pótolt) és címlappal, foltos lapokkal. Rendkívül ritka
20018.

10 000 HUF
25,91
28,57
14

Bittner János: Finom hentesáruk könyve. Szerk.: - - hentesmester, a Budapesti Hentesipartestület és a Húsiparosok Országos Szövetségének elnöke. Bp., 1909., Mészárosok és Hentesek Lapja, (Budapesti Hirlap-ny), 216 p. Első kiadás! Szöveg közti rajzokkal illusztrált. Benne: Hus- és sonkapácolás. Szalámi. Vörös kolbászok. Nyersen ehető szárazkolbászok. Felvágottak. Májas fölvágottak. Véres hurkák. Disznósajtok. Főző- és sütnivaló huskolbászok. Szalonna. Zsirolvasztás. Különfélék. Saláták. Betétes kolbászok. Lóhentesáruk. Kóser hentesáruk. Hasznos tudnivalók. Korabeli reklámokkal. Korabeli aranyozott gerincű, díszes egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
20019.

Bittner János: Finom hentesáruk könyve. Szerk.: - - hentesmester, a Budapesti Hentesipartestület és a Húsiparosok Országos Szövetségének elnöke. Bp., 1909., Mészárosok és Hentesek Lapja, (Budapesti Hirlap-ny), 216 p. Első kiadás! Szöveg közti rajzokkal illusztrált. Benne: Hus- és sonkapácolás. Szalámi. Vörös kolbászok. Nyersen ehető szárazkolbászok. Felvágottak. Májas fölvágottak. Véres hurkák. Di...

10 000 HUF
25,91
28,57
34

20020.

12 000 HUF
31,09
34,29

Magyarország selyemtenyésztése, selyemfonó és selyemsodró ipara 1880-1910. Kiadja a Magyar Királyi Mezőgazdasági Muzeum. 116p. számos illusztrációval, vidéki selyemraktárak és üzemek képével. Kiadói papírborítóval. Hibátlan állapotban. Nagyon ritka!
20021.

10 000 HUF
25,91
28,57
19

Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Ötödik javitott és bővitett kiadás.Bp., 1904. Ifjabb Nagel Ottó. 207+8 (korabeli reklámok) p. Kopott kiadói vászonkötésben.
20022.

8 000 HUF
20,73
22,86

Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. (I. kötet). Arad, 1877, Réthy Lipót-ny., 510+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
20023.

6 000 HUF
15,54
17,14
23

Varró Aladár Béla: Gyógynövények, mint háziszerek. A phytoterapia népies ismertetése. A szerző, Varró Aladár Béla (1881-1956) okleveles gyógyszerész, gyógynövénykutató, szakíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1926, Tisza Testvérek, 252+1 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval.
20024.

5 000 HUF
12,95
14,29
10

Kuti Klára: Rend és rendetlenség Bornemisza Anna asztalánál. Táplálkozás és háztartásvezetés az erdélyi fejedelmi udvarban. Néprajzi Értekezések 10. Bp., 2022, Magyar Néprajzi Társaság. Kiadói papírkötés.
20025.

4 800 HUF
12,44
13,71

20026.

7 000 HUF
18,13
20,00

Hugh Johnson - Jancis Robinson: A világ boratlasza. Bp., 2002, Park. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20027.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF