Books: History

Number of items: 205

Szőnyei Tamás: Titkos írás 1-2. Állambiztonsági szolgálat és irodalmi élet 1956-1990. Bp., 2012, Noran. Kiadói kartonált papírkötés, 2. kötet alja foltos és hullámos.
19458.

4 800 HUF
12,44
13,71

Lagutt, Jan K.. Das grosse Völkerringen.,Vorgeschichte und Geschichte des zweiten Weltkrieges., Basel, 1942.Historia Verlag Kiadói félvászon kötésben
19459.

4 000 HUF
10,36
11,43

19460.

3 600 HUF
9,33
10,29

A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes" Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 19 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, egy tábla hiánnyal.
19461.

1 600 HUF
4,15
4,57

19462.

Munkás, paraszt, értelmiség munkaverseny lázában ég! Agitatív antológiaköltészet Magyarországon, 1945-1956. Vál. és szerk.: L. Simon László. A bevezető tanulmányt írta: Buda Attila. Bp., 2002., Korona. Kiadói papírkötés. A szerkesztő, L. Simon László (1972-) József Attila-díjas író, költő, szerkesztő, politikus, a Magyar Nemzeti Múzeum későbbi igazgatója által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mé...

2 800 HUF
7,25
8,00

19463.

2 600 HUF
6,74
7,43

Varga J. János: Válaszúton. Thököly Imre és Magyarország 1682-1684-ben. História Könyvtár Monográfiák 23. Bp. 2007, História-MTA Történettudományi Intézete. Kiadói kartonált papírkötés.
19464.

4 000 HUF
10,36
11,43

Wlassics Gyula: A semlegesség a világháborúban. Olcsó Könyvtár. Bp., 1917, Franklin, 89 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval.
19465.

2 400 HUF
6,22
6,86

19466.

Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...

1 800 HUF
4,66
5,14

Banner János: Török rabságban. Kovách János káplár viszontagságai 1787-1791. Szeged, 1923, Délmagyarország-ny., 116 p. Kiadói papírkötés, viseltes, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként sérült, a fűzéstől elváló lapokkal.
19467.

3 000 HUF
7,77
8,57

Forradalom előtt. Buda-pesti tollrajzok és életképek Petőfi korából. Szerk.: Waldapfel József. (Bp., 1948), Franklin-Társulat. 212 p. + 19 (fekete-fehér képek) t. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón némi kopással, néhány kis folttal, egyébként jó állapotban.
19468.

2 000 HUF
5,18
5,71

Szerk.: Gyarmati György. A Történeti hivatal évkönyve (1999.), Debrecen, 1999, Alföldi Nyomda RT. Papírkötés.
19469.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF