Books: History

Number of items: 205

Vértanúk könyve. A magyar forradalom és szabadságharc mártírjai. 1848-1854. Szerk.: Hermann Róbert. Bp., 2007., Rubicon - Könyvek. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19314.

5 000 HUF
12,95
14,29

Hérodotosz: A görög-perzsa háború. Fordította: Muraközi Gyula. Az utószót írta: Hegyi Dolores. A jegyzeteket Győry Hedvig és Hegyi Dolores írta. Sapientia Humana. Bp.,2000, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19315.

4 800 HUF
12,44
13,71

19316.

6 000 HUF
15,54
17,14

19317.

3 600 HUF
9,33
10,29

Salamon Ferencz: Két magyar diplomata a tizenhetedik századból Pest, 1867. Ráth M. (2)+XLV+(2)+288p. Kiadói papírborítóban. Borító kissé foltos
19318.

5 000 HUF
12,95
14,29

Fettich Nándor ostromnaplója. 1945. január 16. - február 19. Sajtó alá rendezte, a jegyzeteket készítette: Bándi Gáborné. A szöveget az eredetivel összevetette, a jegyzeteket kiegészítette: Szende László. Documentationes et Communicationes. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, néhány helyen tollas aláhúzásokkal.
19319.

5 000 HUF
12,95
14,29

Siculus (Besenyő Sándor): A moldvai magyarok őstelepülése, története és a mai helyzete. Pécs-Budapest, 1942, Pesti Lloyd Társulat, sérült kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
19320.

2 000 HUF
5,18
5,71

Alekszej Vlagyimirovics Fomin - Kovács László: A Máramaros megyei ("Huszti") 10. századi dirkhemkincs. Az egyik szerző, Alekszej Vlagyimirovics Fomin által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1987., Magyar Numizmatikai Társulat, 76 p.+ 2 t. + XXI t. Kiadói papírkötés,
19321.

2 800 HUF
7,25
8,00

Bóna István: A XIX. század nagy avar leletei. Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat a Szolnok Megyei Múzeumi Évkönyv 1982-83. évi kötetéből. Szolnok, Damjanich János Múzeum, 81-156 p.
19322.

2 800 HUF
7,25
8,00

Spira György: Az emlékíró Görgei első szárnypróbálgatása. Különnyomat. (In: Európa vonzásában. Emlékkönyv Kosáry Domokos 80. születésnapjára. Szerk.: Glatz Ferenc). Bp., 1993, MTA Történettudományi Intézete, 177-191 p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző, Spira György (1925-2007) történész által DEDIKÁLT példány.
19323.

2 000 HUF
5,18
5,71

Farkas László - Molnár Béla: Történelem gazdasági középiskolák számára. I. rész: Gazdaságtörténelem a legrégibb időktől a merkantilizmus virágkoráig. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 141+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a szövegben ceruzás aláhúzásokkal.
19324.

1 600 HUF
4,15
4,57

Szabó Miklós: Művelődés és gazdálkodás az újkori Erdélyben. Marosvásárherly, 2003, Mentor. Kiadói papírkötés.
19325.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF