Hammillon. Deutsch-ungarisch-hebräisches Wörterbuch und Sprachübung. Német-magyar-héber szótár és nyelvgyakorlókönyv. Szerk:: E. Samuel J. Für Schule u. Hausgebrauch. Iskolai és házi használatra. Cluj/Kolozsvár,[1934.], Grafic Record,(Weinstein - Friedmann -ny.), 2+XXIV+2+448 (kéthasábos számozás) p. Német, magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, névbejegyzésekkel és egy lapon bejegyzésekkel.
Rashi Radak Raibak és R. Isaiah Matrani ford: Első próféták könyve, Utolsó próféták könyve. Shoken kiadó 1978. Két kötetben, Kiadói vászon kötésben, héber nyelven Volt könyvtári példány.
The 100 Hour War. A 100 órás háború. Izraelben kiadott, fotókkal rendkívül gazdagon illusztrált könyv, dedikált. Héber, angol, francia és német nyelven, első kiadás, gerincén kis javításokkal.
Patai József: Héber költők. I-II. kötet. kötet. Bp.,(1921),Mult és Jövő, 147+1;159 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, régi hitközségi bélyegzéssel.
Osztern Rózsa: Zsidó újságírók és szépírók a magyarországi németnyelvű időszaki sajtóban a "Pester Lloyd" megalapításáig, 1854-ig. A szerző által DEDIKÁLT példány! Német Philológiai Dolgozatok XLV. köt. Bp., 1930, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek), 93+1 p. Papírkötés, tulajdonosi bejegyzésekkel, az eredeti javított, részben pótolt hátsó borítót bekötötték.
Bak Izrael: Imádságos könyv zsidó hajadonoknak. Sajtó alá rendezte: Sebestyén Károly. Bp., 1894, Pesti Könyvnyomda-Rt., 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, ajándékozási sorokkal, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Szabolcsi Lajos: Chasszideus könyv. Az ismeretlen vőlegény. A leveleki menyegző. Mayerl. A kállói szent pap élete. Bp., 1942.,Szerzői,(Kispest, Faragó Imre-ny.), 139+1 p. Magyarországi hászid legendák. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a könyvtest kissé elvált a borítótól, a címlapon firkával.
Szilágyi Ernő: Wassermann zsidó önvallomása. Jacob Wassermann: A fürthi messiás. Fraternitas Kis Könyvek. Kolozsvár, 1943, András László-ny., 104 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel, 4 kijáró lappal.
Herzl, Theodor [Tivadar]: The Jewish State. An attempt at a modern solution of the Jewish Question. Biography, based on the work of Alex Bein. Introduction by Louis Lipsky. (New York, 1946), American Zionist Emergency Council, 160 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.