Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I-III. kötet. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999-2013, Varietas '93 Kft. - Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Az I. kötet Szabó Péter, a II. kötet Bús János és Szabó Péter által DEDIKÁLT példány.
Paazig Arthur Robert: Babérkoszorú. Az I. Vilmos német császár és porosz király nevét viselő cs. és k. 34. számú gyalogezred kivonatos története. A már meglévő művek nyomán írta és nagyságos Schreiber Albert cs. és k. nyugd. alezredes úrnak az ezred régi bajnokának tiszteletteljes hódolatának jeléül ajánlotta - - - ezredbeli főhadnagy. Vácz,én.Mayer Sándor, 67+5 p.Kiadói papírkötés, sérült, részben javított borítóval, foltos lapokkal, 1903-as ajándékozási bejegyzéssel.
Az orosz-japán háború. Tansegédlet. Összeállította Meister János. cs. és kir. 24. gyalogezredbeli százados. Fordította Zsitvay József honvédszázados. Egy áttekintési térképpel. Bp., 1911., Kertész József, IV+4+29 p. + 1 (Az 1904-1905. évi orosz-japán háború áttekintési térképe, rajzolta: Galla Viktor, Bécs, Reisser Krisztóf-ny.,hajtás mentén szakadásokkal, kis sérülésekkel, valamint kis lyukkal, 63+94 cm) t. Kiadói papírkötés, foltos, szakadozott borítóval, egy helyen ceruzás bejegyzéssel.
Heinz Bongart: Seemacht Deutschland. Essen 1941 Essener Verlagsanstalt, Kiadói vászonkötésben, 281p. számos illusztrációval, a német hajóflotta hajóinak bemutatásával 45 rajzon + térképmelléklet. Néhány oldal foltos
Tövisházy-Ferjentsik Ottó: Támpontok a puskásszázad harcászati kiképzéséhez. Összeáll.: - - . Bp., 1932, szerzői kiadás (Heinrich József-ny.), 245 p. Térkép-mellékletek nélkül. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlap kissé sérült, javított. A címlapon vitéz Papp-Kökényesdy Sándor (1900-1963) főhadnagy (később alezredes) névbejegyzésével. Ritka!
Tschoeltsch .E: Der Dienst- Unterricht in der Luftwaffe Handbuch der Luftwaffe. A Luftwaffe szolgálati szabályzata Berlin, 1937 ag: E.S. Mittler & Sohn, Sérült kiadói papírkötésben
Fehér Olga: Asszonyvándorlás a harctérre. Jegyzetek a szomoru időkből. A szerző, Fehér Olga (1885-1975) író, haditudósító, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1916, Galántai Gyula, 103+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, egy lapon szakadással, a gerincen sérüléssel.
Repülőgéphajózás. II. füzet: A kapcsolási hajózás. Bp., 1943, M. Kir. Honvéd Repülő Kísérleti Intézet, 80 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Tóth Zoltán: Mátyás király idegen zsoldosserege. (A fekete sereg.) Mit kurzer Zusammenfassung der Hauptergebnisse in deutscher Sprache. Bp., 1926, Stádium, 376 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.
Cyrus A. Lee: Soldat Vol. XI C. World War II German Reenactor Guide and Combat Uniform & Equipment Reproductions. Missoula, 2001, Pictorial Histories Publishing Co. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hillary Greenland: The Traditional Archer's Handbook. A Practical Guide. (Welwyn Garden City, 1998), magánkiadás. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.