Books: Military

Number of items: 52

Bús János-Szabó Péter: Béke poraikra... I-III. kötet. Dokumentum-emlékkönyv a II. világháborúban a keleti hadműveletek során /a történelmi Magyarország területén/ nyugati hadműveleti területén elesett és nyugati hadifogságban meghalt magyar katonákról és munkaszolgálatosokról, Bp., 1999-2013, Varietas '93 Kft. - Zrínyi. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.  Az I. kötet Szabó Péter, a II. kötet Bús János és Szabó Péter által DEDIKÁLT példány.
19497.

28 000 HUF
72,54
80,00
Paazig Arthur Robert: Babérkoszorú. Az I. Vilmos német császár és porosz király nevét viselő cs. és k. 34. számú gyalogezred kivonatos története. A már meglévő művek nyomán írta és nagyságos Schreiber Albert cs. és k. nyugd. alezredes úrnak az ezred régi bajnokának tiszteletteljes hódolatának jeléül ajánlotta - - - ezredbeli főhadnagy. Vácz,én.Mayer Sándor, 67+5 p.Kiadói papírkötés, sérült, részben javított borítóval, foltos lapokkal, 1903-as ajándékozási bejegyzéssel.
19498.

20 000 HUF
51,81
57,14
Az orosz-japán háború. Tansegédlet. Összeállította Meister János. cs. és kir. 24. gyalogezredbeli százados. Fordította Zsitvay József honvédszázados. Egy áttekintési térképpel. Bp., 1911., Kertész József, IV+4+29 p. + 1 (Az 1904-1905. évi orosz-japán háború áttekintési térképe, rajzolta: Galla Viktor, Bécs, Reisser Krisztóf-ny.,hajtás mentén szakadásokkal, kis sérülésekkel, valamint kis lyukkal, 63+94 cm) t. Kiadói papírkötés, foltos, szakadozott borítóval, egy helyen ceruzás bejegyzéssel.
19499.

8 000 HUF
20,73
22,86
Heinz Bongart: Seemacht Deutschland. Essen 1941 Essener Verlagsanstalt, Kiadói vászonkötésben, 281p. számos illusztrációval, a német hajóflotta hajóinak bemutatásával 45 rajzon + térképmelléklet. Néhány oldal foltos
19500.

8 000 HUF
20,73
22,86
Tövisházy-Ferjentsik Ottó: Támpontok a puskásszázad harcászati kiképzéséhez. Összeáll.: - - . Bp., 1932, szerzői kiadás (Heinrich József-ny.), 245 p. Térkép-mellékletek nélkül. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlap kissé sérült, javított. A címlapon vitéz Papp-Kökényesdy Sándor (1900-1963) főhadnagy (később alezredes) névbejegyzésével. Ritka!
19501.

8 000 HUF
20,73
22,86
19502.

1 000 HUF
2,59
2,86
Tschoeltsch .E: Der Dienst- Unterricht in der Luftwaffe Handbuch der Luftwaffe. A Luftwaffe szolgálati szabályzata Berlin, 1937 ag: E.S. Mittler & Sohn, Sérült kiadói papírkötésben
19503.

6 000 HUF
15,54
17,14
Fehér Olga: Asszonyvándorlás a harctérre. Jegyzetek a szomoru időkből. A szerző, Fehér Olga (1885-1975) író, haditudósító, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1916, Galántai Gyula, 103+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, egy lapon szakadással, a gerincen sérüléssel.
19504.

5 000 HUF
12,95
14,29
Repülőgéphajózás. II. füzet: A kapcsolási hajózás. Bp., 1943, M. Kir. Honvéd Repülő Kísérleti Intézet, 80 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
19505.

5 000 HUF
12,95
14,29
Tóth Zoltán: Mátyás király idegen zsoldosserege. (A fekete sereg.) Mit kurzer Zusammenfassung der Hauptergebnisse in deutscher Sprache. Bp., 1926, Stádium, 376 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.
19506.

3 000 HUF
7,77
8,57
Cyrus A. Lee: Soldat Vol. XI C. World War II German Reenactor Guide and Combat Uniform & Equipment Reproductions. Missoula, 2001, Pictorial Histories Publishing Co. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19507.

3 200 HUF
8,29
9,14
Hillary Greenland: The Traditional Archer's Handbook. A Practical Guide. (Welwyn Garden City, 1998), magánkiadás. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19508.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF