Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 74

Herman Ottó: Magyarország pók-faunája. Ungarns Spinnen-Fauna. Im Auftrage der Kön. Ungar. Naturwissenschaftlichen Gesellschaft. I-III. kötet. [Két kötetbe kötve.] I. köt.: Általános rész. Allgemeiner Theil. II. köt.: A rendszer. Das System. III. köt.: Leíró rész. Beschreibender Theil. Bp., 1876-1879, Kir.. M. Természettudományi Társulat, (Franklin-ny.), XIX+1+119+1 p. + I-III (hártyapapírral védett litográfiák) t. + 3 (táblamagyarázatok) sztl. lev.; 6+2+100 p. + IV-VI (hártyapapírral védett litográfiák) t.; XIX+394+2 p. +VII-X. (hártyapapírral védett litográfiák) t. Magyar-német bilingvis. A szerző első megjelent műve. Átkötött félvászon-kötések, a borítókon kopásnyomokkal, Werschetz (Versec), Carl Ch. Hammerschmidt-kötés, foxing foltokkal.
20094.

100 000 HUF
259,07
285,71
Csiki Ernő: Magyarország bogárfaunája. Vezérfonal a magyar korona országainak területén előforduló bogarak megismerésére. I. kötet. 1-5. füzet. II. 1. füzet. Teljes! Összesen 6 füzet, több nem jelent meg. Bp., 1905-1909., Szerzői, (Szeged, Wesselényi Géza - Dugonics-ny.), 80 p.; 81-160 p. ;161-240 p.; 241-352 p.;4+353-546 p.; 96 p. Felvágatlan lapokkal! Kiadói papírkötések, az V. füzet kötése szétvált, a II. 1. füzetben kijáró lapokkal.
20095.

10 000 HUF
25,91
28,57
Czirbusz, Stephanus. De chlorido zinci et pasta canquoin. Dissertatio inauguralis. (8-r. 21 l.) Budae, 1839. Typ. J. Gyurián et M. Bagó. Ragasztott papírgerinccel. Ritka!
20096.

10 000 HUF
25,91
28,57
Vángel Jenő: Nagy képes természetrajz a hazai művelt közönség számára. I?II. rész. (Egybekötve). I. rész: Állattan, kiváló tekintettel Magyarország állatvilágára. II. rész: Növénytan és ásványtan. Fr(anz) Matthes nyomán átdolgozva. Bp., 1899, Athenaeum. IV, 320p., 24t. (kromolitográfia) , [2], 105p., 23t. (kromolitográfia).  A kötetben 805 szövegközti képpel, ábrával. A II. részben a táblák számozása 2.-tól indul, egy részük nincs számozva. Rendkívül dekoratív illusztrációs anyaggal. Vángel Jenő (1864?1917) zoológus, bölcseleti doktor, egyetemi adjunktus, több természettudományi mű szerzője. Az átdolgozó Semayer, Willibald (1868?1928) antropológus, a Néprajzi Múzeum muzeológusa volt.  Kiadói, festett vászonkötésben kisebb kopásokkal. 35 cm.  Ritka könyv.
20097.

60 000 HUF
155,44
171,43
Augustin Béla: Botanika . Gyógyszerészet Tankönyve kezdők részére. 162p. Bp., é.n. Athenaeum. Kiadói aranyozott vászonkötésben
20098.

8 000 HUF
20,73
22,86
Ibrányi Alice: Házi betegápolás. A Magyar Vörös-Kereszt Házi Betegápolási tanfolyamának kézikönyve. Bp., 1939. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20099.

9 000 HUF
23,32
25,71
20100.

12 000 HUF
31,09
34,29
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve I. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+XII+540+1 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, hiányzó táblákkal.
20101.

8 000 HUF
20,73
22,86
Dr. Benda László: A magyar alföld őstörténete. I-II. kötet. Acta Sabariensia 2-3. sz. Kaposvár, 1929, Somogymegyei Keresztény Nyomda Rt., 144+(2) p.; 1 t.+ 145-350 p.+ (2) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló állapotban.
20102.

6 000 HUF
15,54
17,14
Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete. Bp., 1978, Gondolat, 487+(1) p. Szövegközi képekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20103.

6 000 HUF
15,54
17,14
Darányi Gyula: Közegészségtan. I-IV. köt. [Teljes]. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat CLXII., CLXVI., CLXIX, CLXXIX. Bp., 1939- 1942, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, VIII+535 p.; VI+2+264 p.; VII+2+414 p.; X+472 p. Számos szövegközi illusztrációval. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Corvina-kötés, a borítókon némi kopottsággal, belül túlnyomórészt jó állapotban.
20104.

5 000 HUF
12,95
14,29
American journal of the medical sciences: Philadelphia 1828 Carey Lea & Carey 496p. Kihajtható táblákkal (Litográfiák) Korabeli félbőr kötésben
20105.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF