Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 74

Henry Emery: A növények élete. A növényvilág leírása. Ford.: Mendlik Alajos és Király Pál. Az eredetivel összehasonlította és jegyzetekkel kísérte Klein Gyula. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XXII. Bp.,1883, K. M. Természettudományi Társulat, XIV+783 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.
20106.

5 000 HUF
12,95
14,29
Weisz Ede: Az ízületi betegségek gyógyítása különös tekintettel a balneo-fizikális gyógymódokra. / Körmöczi Emil: A vér betegségeinek gyógyítása. Therapia,a gyógyító tudományok könyvtára VI. köt. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 206+2+105+22 p. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az elején kissé laza fűzéssel.
20107.

5 000 HUF
12,95
14,29
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. I-II. kötet. Ford.: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1910, Athenaeum,418+344 p + XXXII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel, névbejegyzéssel.
20108.

2 800 HUF
7,25
8,00
Charles Darwin: Fajok keletkezése. I-II. köt. Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulás a létért való küzdelemben. Ford.: Mikes Lajos. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1911, Athenaeum, XIX+283 p. +1 (kihajtható képtábla) t.; 310 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, fakó gerinccel, az egyik gerincen kis sérüléssel, régi bélyegzésekkel.
20109.

2 800 HUF
7,25
8,00
Walther Johannes: A föld és az élet története. Ford. és újabb képekkel kiegészítette: Dr. Gorka Sándor. Bp., 1911., Kir. Magyar Természettudományi Társulat,("Pátria"-ny.) Első kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, benne újságcikkel.
20110.

3 600 HUF
9,33
10,29
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmívelésügyi minister megbízásából. Képekkel ellátták Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. Bp., 1908,(M. Kir. Földmivelésügyi Minister-ny.), 398 p. Oldalszámozáson belüli egészoldalas fekete fehér táblákkal, és 4 színes táblával. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, hiányzó szennylapokkal, megviselt állapotban.
20111.

3 600 HUF
9,33
10,29
O. Kirchner - H. Boltshauser: Atlas der Krankheiten und Beschädigungen unserer landwirtschaftlichen Kulturpflanzen. I. Serie: Getreidearten. Stuttgart, én., Eugen Ulmer. XXIV táblával. Német nyelven. 2. kiadás. Kiadói félvászon mappában.
20112.

3 000 HUF
7,77
8,57
Schmidt, Harry: A relativitás tanának világszemlélete. Ford. és előszóval ellátta: Sztrokay Kálmán. Bp., [1922], Révai, 123+(5) p. Átkötött egészvászon-kötésben.
20113.

3 800 HUF
9,84
10,86
Dr. Ranschburg Pál: Az emberi elme I.-II. kötet (egy kötetben). Az értelem. Érzelem, ösztön, akarat, egyéniség. Pantheon Ismerettára. Budapest, 1923, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Korabeli félvászon kötésben, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, néhány kevés oldalon ceruzás és tollas jelölésekkel.
20114.

3 600 HUF
9,33
10,29
Szűcs Lajos - Szécsényi István: Galambtenyésztés. Bp., 1965, Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon-kötés.
20115.

3 000 HUF
7,77
8,57
20116.

1 800 HUF
4,66
5,14
20117.

3 200 HUF
8,29
9,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF