Walter Sperling 2 könyve: Ezer kis csoda. Okos fejtörők kicsiknek, nagyoknak. + Ha okos vagy, törd a fejed. Fejtörők a matematika, aritmetika és geometria világából. Bp., 1943, Griff Könyvkiadó. Számos ábrával illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
James H. Clay-David M. Pounds: Alapvető klinikai masszázsterápia: Az anatómiai és kezelés integrálása. Vicki Overman képeivel. David M. Pounds illusztrációival. Ford.: Fedina László, Fedinia Lídia. Bp., 2005., Medicina. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Makara György-Dr. Mihályi Ferenc: Rovarok és betegségek. Összefoglalás az emberi egészségre káros ízeltlábúakról és betegségterjesztő szerepükről, különös tekintettel a hazai viszonyokra. Bp.,1943, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Korabeli vászonkötésben
J. I. Perelman: Szórakoztató számtan. Ford.: Bizám György. Bp., 1956, Művelt Nép, 184 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 5000 példányban.
1895-1896 Pótfüzetek a Természettudományi Közlönyhöz, 3 db: 1895. augusztus, december (XXXIV., XXXV.), 1896. július (XXXVII-XXXVIII.) Bp., Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban, az egyik füzet különvált borítóval.
Szinák János, Veress István: Harci kutyák, Őrző-védő ebek. Az egyik szerző, Veress István (1932-) író, újságíró, szerkesztő által DEDIKÁLT! Bp., 2000, Dunakanyar. 125 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Trikál József: Természetbölcselet. Szent István Könyvek 13. sz. Bp., 1924, Szent István-Társulat, 149 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egy lap szélén sérüléssel, korabeli ajándékozási bejegyzéssel.