Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az utolsó lapon bejegyzéssel, halvány tulajdonosi bélyegzéssel az elülső szennylapon.
Virág Benedek: Magyar prosodia és magyar írás vagy inkább ezen két tárgyról rövid észrevételek.
Budán, 1820. Egyetemi ny. 104 p. + 1 rézmetsz. t. Első kiadás. Későbbi félvászon kötésben, részben kissé foltos lapokkal.
Medgyes Lajos (1817-1894): Eredeti halotti imák. Eléfordulni szokott alkalmak- és esetekre. Irta: - - . Kolozsvár, 1856, Stein János, (8)+160 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, kissé sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, 1858-as tulajdonosi névbejegyzéssel. A könyv végén több, mint 30 oldalnyi kézzel írt kiegészítéssel. Rendkívül ritka!
Mérleg. Irodalmi antológia. : Bp., 1942, (Rajkai ny.) 144 l. A kötetben szereplő 26 szerzőből 13,: Kassák Lajos, László Gyula, Darvas József, Benjámin László Földeák János, Fodor József, Révész Ferenc, Váradi Ferenc, Lukács Imre, Kovai Lőrinc, Kállai Gyula, Szüdi György autográf ALÁÍRÁSÁVAL. Kiadói, sérült papírkötésben
Vágó Jenő (szerk.): Szabómesterek díszalbuma. A Szabómesterek Országos Szövetsége 20 éves jubileumának emlékére. Bp., 1926, Szabómesterek Országos Szövetsége. Számos képpel és reklámmal illusztrált. Modern átkötött egészvászon kötésben, az eredeti foltos és kézzel átfestett borító bekötve, erősen foltos lapokkal.
Noszlopy Tivadar: Berzsenyi Dániel és családja. DEDIKÁLT! Kaposvár, 1910., Somogyvármegye, 2+49+1 p.+2 (kihajtható geneaológiai táblák) t. Korabeli aranyozott átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal és táblákkal (5 lap és a 2 tábla), a gerincen kis sérüléssel, névbélyegzéssel.
[Vörösmarty Mihály (1800-1855)]: Vörösmarty minden munkái I-XII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. A X-XI. kötet egybekötve.
I. kötet: Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Lyrai és vegyes költemények. 1821-1835.;
II. kötet. Lyrai és vegyes költemények. 1835-1855.;
III. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Zalán futása. Cserhalom).;
IV. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Tündérvölgy. A Délsziget. Széplak. Magyarvár. A rom. A két szomszédvár).;
V. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Salamon király. Hábador. A bujdosók).;
VI. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Csongor és Tünde. Kincskeresők).;
VII. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Vérnász. A fátyol titkai. Árpád ébredése).;
VIII. kötet. Drámai költemények. 1821-1844. (Marót bán. Az áldozat. Czillei és a Hunyadiak).;
IX. kötet. Drámai költemények. Fordítmányok Shakspeareből. 1839-1855. (Julius Caesar. Lear király. Romeo és Júlia).;
X. kötet. Beszélyek és regék. 1829-1837. (A holdvilágos éj. A kecskebőr. Orlay. A füredi szívhalászat. Csiga Márton úr viszontagságai. Szél úrfi).;
XI. kötet. Vegyes prózai dolgozatok. 1826-1848. (Nyelv és irodalom. Dramaturgiai lapok).;
XII. kötet. Vegyes prózai dolgozatok. 1826-1848. (Dramaturgiai lapok. Élet és politika). Ifjukori kísérletek. 1817-1826.;
Pest, 1863-1864., Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen - Pest, Emich Gusztáv-ny.), 1 (címkép: Barabás Miklós (1810-1898) - Axmann József (1793-1873): Vörösmarty Mihály portréja, acélba metszette Barabás Miklós rajza után Axmann József) t. +8+CCXVI+252; 8+318; 10+300; 4+299; 6+446+4;4+315+1;4+438+1;4+487; 6+406;6+180+4+358;6+548 p. Teljes sorozat. Egységes, korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítókon és a gerincen kopásnyomokkal, öt kötet kötését és/vagy gerincét javították (I.,II., V., VII.,IX.), a Vörösmarty életrajzban ceruzás aláhúzásokkal.
Marx József: Sorstalanság - filmkönyv. Koltai Lajos filmje a Nobel-díjas Kertész Imre regénye alapján. Az író, Kertész Imre (1929 - 2016) által DEDIKÁLT példány. Bp., 2005, Vince. Kiadói papírkötés.
Alekszandr Szergejevics Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Galgóczy Árpád. (DEDIKÁLT). H.n., 2008, Polar Alapítvány - Valo-Art Bt. (Szentendre, Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely). Kiadói bőrkötésben, merített papíron. Megjelent 20 számozott példányban, ebből ez a 09. számú. A fordító, Galgóczy Árpád (1928-2022) József Attila- és Palládium díjas műfordító, író, költő, egykori Gulag-rab által (fia részére) DEDIKÁLT példány.
Magyar és német beszélgetések könyve vasúti, gőzhajózási és távírdai hivatalnokok számára. Bp., 1876, Verlag von Gustav Grimm. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
Kultsár István: Hasznos mulatságok. A' hazai 's külföldi tudósításokhoz. Toldalékúl írta 's kiadta - - . 1823. Első félesztendő. Pesten, 1823, Trattner-ny., 416+(8) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi bélyegzőkkel.