Number of items: 475

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az utolsó lapon bejegyzéssel, halvány tulajdonosi bélyegzéssel az elülső szennylapon.
20570.

100 000 HUF
259,07
285,71
Virág Benedek: Magyar prosodia és magyar írás vagy inkább ezen két tárgyról rövid észrevételek. Budán, 1820. Egyetemi ny. 104 p. + 1 rézmetsz. t. Első kiadás. Későbbi félvászon kötésben, részben kissé foltos lapokkal.
20571.

36 000 HUF
93,26
102,86
Medgyes Lajos (1817-1894): Eredeti halotti imák. Eléfordulni szokott alkalmak- és esetekre. Irta: - - . Kolozsvár, 1856, Stein János, (8)+160 p. Első kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, kissé sérült borítóval, kissé foltos lapokkal, 1858-as tulajdonosi névbejegyzéssel. A könyv végén több, mint 30 oldalnyi kézzel írt kiegészítéssel. Rendkívül ritka!
20572.

24 000 HUF
62,18
68,57
Mérleg. Irodalmi antológia. : Bp., 1942, (Rajkai ny.) 144 l. A kötetben szereplő 26 szerzőből 13,: Kassák Lajos, László Gyula, Darvas József, Benjámin László Földeák János, Fodor József, Révész Ferenc, Váradi Ferenc, Lukács Imre, Kovai Lőrinc, Kállai Gyula, Szüdi György autográf ALÁÍRÁSÁVAL. Kiadói, sérült papírkötésben
20573.

20 000 HUF
51,81
57,14
Vágó Jenő (szerk.): Szabómesterek díszalbuma. A Szabómesterek Országos Szövetsége 20 éves jubileumának emlékére. Bp., 1926, Szabómesterek Országos Szövetsége. Számos képpel és reklámmal illusztrált. Modern átkötött egészvászon kötésben, az eredeti foltos és kézzel átfestett borító bekötve, erősen foltos lapokkal.
20574.

20 000 HUF
51,81
57,14
Kassák Lajos: Tragédiás figurák. [Bp.], 1919, A Ma" folyóirat, (Hunnia-ny.), 111 p. A lapszámozáson belül: Bortnyik Sándor (1893-1976) linóleummetszetű Kassák portréjával, 15x10,5 cm. Első kiadás. Hozzákötve: Lakatos László: Hamupipőke. Regény. Bp., 1918, Pallas, 228 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
20575.

15 000 HUF
38,86
42,86
9
Noszlopy Tivadar: Berzsenyi Dániel és családja. DEDIKÁLT! Kaposvár, 1910., Somogyvármegye, 2+49+1 p.+2 (kihajtható geneaológiai táblák) t. Korabeli aranyozott átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, kijáró lapokkal és táblákkal (5 lap és a 2 tábla), a gerincen kis sérüléssel, névbélyegzéssel.
20576.

15 000 HUF
38,86
42,86
15
20577.

22 000 HUF
56,99
62,86
Marx József: Sorstalanság - filmkönyv. Koltai Lajos filmje a Nobel-díjas Kertész Imre regénye alapján. Az író, Kertész Imre (1929 - 2016) által DEDIKÁLT példány. Bp., 2005, Vince. Kiadói papírkötés.
20578.

15 000 HUF
38,86
42,86
20
Alekszandr Szergejevics Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Galgóczy Árpád. (DEDIKÁLT). H.n., 2008, Polar Alapítvány - Valo-Art Bt. (Szentendre, Vincze László és Fiai Papírmerítő Műhely). Kiadói bőrkötésben, merített papíron. Megjelent 20 számozott példányban, ebből ez a 09. számú. A fordító, Galgóczy Árpád (1928-2022) József Attila- és Palládium díjas műfordító, író, költő, egykori Gulag-rab által (fia részére) DEDIKÁLT példány.
20579.

20 000 HUF
51,81
57,14
Magyar és német beszélgetések könyve vasúti, gőzhajózási és távírdai hivatalnokok számára. Bp., 1876, Verlag von Gustav Grimm. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
20580.

8 000 HUF
20,73
22,86
Kultsár István: Hasznos mulatságok. A' hazai 's külföldi tudósításokhoz. Toldalékúl írta 's kiadta - - . 1823. Első félesztendő. Pesten, 1823, Trattner-ny., 416+(8) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi bélyegzőkkel.
20581.

8 000 HUF
20,73
22,86
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF