5 000 HUF
Kalevala. A finnek nemzeti eposza. Az eredetiből ford.: Barna Ferdinánd. [A Kalevala első teljes magyar fordítása]. Pest, 1871, MTA (Athenaeum-ny.), XV+(1)+336 p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kis lapszéli sérüléssel, az előzéklapon ex libris-szel (Zilahi István), a címlapon bélyegzővel (Zilahi Béla).