Reid, Mayne (1818-1883): A skalp-vadászok. Regényes történet a serdültebb ifjuság számára. Írta - - kapitány. Átdolgozta Kürthy Emil. Bp.,[1897], Révai, (Nagy Sándor-ny.),252+2 p. Második kiadás. Oldalszámozáson belül fekete-fehér egészoldalas képtáblával. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, néhány foltos, illetve kissé foltos lapokkal.
Goethe, Johann Wolfgang von : Meister Vilmos tanulóévei I. köt. Ford.: Benedek Marcell. Bp.,(1924),Dante. A címlap Biczó András munkája. Kiadói kopott félvászon-kötésben, sérült gerinccel.
[Petőfi Sándor]: Alexander Petőfi's Dichtungen. Nach dem Ungarischen, in eignen wie fremden Uebersetzungen gesammelt von K[ároly] M[ária] Kertbeny. Berlin, 1860, A. Hofmann & Comp., XIV+138 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a belső kötéstáblák és a szennylapok koszosak.
S. Weisse: A titkos prostitúció és a félvilág. Dr. Áldor Viktor és Dr. Kurt Moreck közreműködésével írta: - - Vita Sexualis V. Bp., én., Sándor József és Társa,(Thália-ny.) Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
[Gárdonyi Géza] Göre Gábor: Göre Gábor bíró úr könyve. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült, szétvált gerinccel és szétvált kötéssel, tulajdonosi bejegyzésekkel, foltos lapokkal.
Jósika Miklós: Az utolsó Bátori. II. és III. rész. Jósika MIklós' Regényei VII. és VIII. kötet. Pest, 1850., Heckenast Gusztáv, 4+316+1; 4+335+1 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, foltos lapokkal.