Dövényi Nagy Lajos: Ősztől őszig. Bp., [1940], Stádium, 270 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, koszos borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Arany János: Kisebb költemények. Bp., 1895, Ráth Mór (Hornyánszky-ny.), IX+473 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, a gerincen kissé sérült borítóval, néhány lap kissé sérült, az előzék- és címlap ragasztott.
A Budapesti Ujságírók Egyesülete 1910-ik évi almanachja. Utazás az újságírás körül. Szerk.: Szerdahelyi Sándor. Bp., (1909), Budapesti Ujságírók Egyesülete (Révai és Salamon-ny.), 229 p.+ 58 sztl. lev. (hirdetések). Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, tulajdonosi bélyegzővel. (A kötet központi témája az újságírás. Külön fejezet foglalkozik a jubiláns Pesti Hírlappal és Mikszáth Kálmánnal. Mikszáth, Heltai, Molnár Ferenc és Ambrus Zoltán írásaival. A reklámanyagban érdekes írások olvashatók többek között neves vendéglőkről, mint a Kommer-Gundel féle Virágbokorról, a Wampeticsről ill. az Uj Idők kávéházról.)
Konrád György: Fenn a hegyen napfogyatkozáskor. Önéletrajzi regény. A szerző, Konrád György (1933-2019) által DEDIKÁLT példány! Bp., 2003, noran. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Eörsi István: A csomó. Elbeszélések. A szerző, Eörsi István (1931-2005) által Lakatos István (1927-2002) Kossuth-díjas magyar költő, írónak DEDIKÁLT példány! Bp., 1995,
Pesti Szalon, 429 p. Kiadói kartonált papírkötés, címlapon gyűjteményi bélyegzővel.
[Tartsányi] Schreiber Dániel: A játékkaszinók szélhámosai. A baccarat, chemin de fer, trente et quarante, roulette és boule csalásai. Dr. Laky Lajos előszavával. Bp., 1934, Centrum Kiadóvállalat Rt., 199+(1) p. Első kiadás. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, néhány kisebb lapszéli folttal.
Kőrössi P. József: Valami elkerülhetetlen. Versek. (DEDIKÁLT). Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval. Megjelent 2200 példányban. A szerző, Kőrössi P. József (1953- ) által DEDIKÁLT példány (Szele Lajosnak).