Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Német-magyar rész. Negyedik kiadás. Bp., 1870, Heckenast. Korabeli félbőr kötésben sérült gerinccel
Papp Tibor: Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. Bp., 2003., Ister. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. XIV. köt.:Só-Tezel. Pest, 1834, Wigand Ottó (Landerer-ny.), . Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, füzés részben elvált
Gracza György: A nevető Magyarország I-II. köt. Egyetemes adomagyűjtemény I-II. köt. Összeáll.: - -. Bp.,1901,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 4+380 p.+5 t.; 4+371 p.+7 t. Egészoldalas képtáblákkal, és oldalszámozáson belül egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött kopott, foltos félvászon-kötés, a II. kötet gerince sérült, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
M.-N. Bouillet: Dictionnaire Universel des Sciences, des lettres et des arts. Paris, 1855, L. Hachette et C. Francia nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval.
Don Gifford - Robert J. Seidman: Ulysses Annotated. Notes for James Joyce's Ulysses. Berkeley - Los Angeles - London,1989,California Press. Angol nyelven. Second edition, revised and enlarged by Don Gifford. Kiadói papírkötés.
Sienkiewicz Henrik: Quo vadis? I-II. köt. Történeti regény Nero császár korából. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1903, Fordító,(Stephaneum-ny.), 311 p. + 13 t.; 305+1 p. +16 t. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, egy-két lapszéli szakadással, az I. kötetből kijáró elülső szennylappal, a II. kötetben az elülső szennylap hiányzik, a címlap szakadt.