Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma. (Egy különc ember története). Bp., 1896, Légrády, 297 p. Első kiadás. Bibliofil félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel, hátul sérült borítással, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Herczeg Ferenc: A gótikus ház. - - emlékezései II. köt. Bp., 1939, Singer és Wolfner, 341+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
7 darab karácsonnyal kapcsolatos könyv: Karácsony magyar hagyományok, Karácsony régi képeslapokon, Karácsonyi ünnepkör hagyományos ételei, Amíg fölragyog a jászol, Karácsonyi legenda, Az ünnep angyala, Karácsonyi emlék. Jó állapotban
Kalóznapló. Morgan kapitány és a karib-tengeri kalózok rémtettei, ahogy Alexander Exquemelin a saját szemével látta. Bp., én., Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan fóliában, szép állapotban.
Czigány Lóránt: Írok, tehát vagyok. Emigráns napjaim múlása, 1971-1981. A szerző, Czigány Lóránt (1935-2008) József Attila-díjas író, irodalomtörténész, diplomata, egyetemi tanár által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Phoenix Könyvek. Bp., 2005, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés.
Arany János levelezése író-barátaival. I. kötet. A szülőház és Nagy Szalonta látképével. Arany János hátrahagyott iratai és levelezése. III. köt. Levelezés I. köt. Bp., 1888., Ráth Mór, 1 t.+XIX+494+1 p.+2 (kihajtható kézirat hasonmások) t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.