Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története. A legrégibb időktől a jelenkorig rövid előadásban .Pest, 1864-5. Emich. 440p. Korabeli kopottas félvászon kötésben,
Dante Alighieri: Az új élet. La vita nuova. Kétnyelvű remekművek I. Jékely Zoltán fordítása. A bevezetés Fülep Lajos műve. Bp., é.n., Franklin. 145+3 p. Magyar és olasz nyelven. Kiadói egészbőr kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
Bíró József: Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) A szerző, Bíró József (1951- ) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Kovács Mihály: A harang. Bp., 1919, Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé szakadozott borítószélekkel, volt könyvtári példány.
Haggard, H. Rider: Salamon király kincse. Ford.: Fái J. Béla. I-II. köt. Egyetemes Regénytár. Bp., 1896, Singer és Wolfner, 156 p.; 150 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítókon némi kopással, foltokkal, belül túlnyomórészt jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Jean de la Varende: A skótok királya. Bp., é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Magyar farsang. Ifj. Ambrózy Ágoston, Bibó Lajos, [...] Volly István szinpadi munkáiból összeáll.: Szombathy Viktor. Bp., 1942, Magyar Népművelők Társasága. (Forrás-ny.), 192 p. A címlap, fejlécek és záródíszek Toncz Tibor munkái. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, sérült borítóval, néhány lapon sérülésekkel.
K. Nagy Sándor: Ügyes-bajos ember könyve. Útba igazítás minden ügyben és bajban. Bp., 1913, Franklin. Félvászon kötés, belül a gerincnél részben levált, sérült lapok, viseltes állapotban.