Újvári Erzsi: Csikorognak a kövek. A szerző lánya, Barta Zsuzsa (1924-1992) színházi rendező, főiskolai tanár által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Barta Zsuzsa névjegykártyájával. A szöveggondozás és az utószó Kálmán C. György munkája. Bp., 1986., Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Újvári Erzsébet (Kassák Erzsébet, 1899-1940) költő, újságíró. Barta Sándor (1897-1938) író felesége, Kassák Lajos (1887-1967) író húga.
Kassák Lajos: Egy lélek keresi magát. Regény. Bp., 1948, Új Idők (Singer és Wolfner.) Első kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói szakadt, kopott illusztrált papír védőborítóban.
Akantisz Viktor: A klassikus ókor legszebb hősmondái Schwab, Stoll és mások nyomán a művelt közönség számára. Átdolgozta: - -. Bp.,én.,Rozsnyai Károly. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, sérült kötéssel, kijáró lapokkal, kissé foltos lapokkal, megviselt állapotban.