Dr. Vincze József: Szent Ferenc és társainak legendája. Szemelvények az Ehrenfeld-kódexből. Irodalomtörténeti Olvasmányok VIII. Bp., 1907, Szent István-Társulat, 92+(4) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Magyar olvasókönyv a gazdasági középiskolák I. osztálya számára. Szerk.: Bartos János és Fekete Miklós. Bp., 1940, Athenaeum, 208 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, helyenként ceruzás bejelölésekkel.
Mikszáth Kálmán: A két koldus diák. Bp., 1892, Révai, 222+(1) p. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, minimálisan sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Könyökiné Laczkovich Ida: Karácsony. Jóska fillérei. Két elbeszélés. Bp., 1912, Franklin-Társulat, 169+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, egy lap tetején vágásból eredő hiánnyal (szöveget nem érinti).
Defoe, Daniel: Robinson Crusoe története. - - eredetije után átdolgozott legujabb magyar kiadás. Bp., 1905, Magyar Könyvkiadó Társaság, 173+(3) p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal, egy sérült, kijáró képtáblával, ajándékozási bejegyzéssel, tulajdonosi bélyegzőkkel.
B. Csűrös Emília: Hadik András népe. Regény az ifjúságnak. Györgyfi György rajzaival. Bp., [1943], Szent István-Társulat, 161+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Gulácsy Irén: Erdély jogán és más dolgok. Cikkek és karcolatok. Bp., [1940], Singer és Wolfner, 171+(5) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, a fűzéstől részben elváló borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Arany János: Tillaárom haj! - - vidám versei. Andrássy Zoltán rajzaival, R. Berde Mária előszavával. Kolozsvár, 1942, Lepage Lajos, 116+(4) p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Kolumbán Lajos: Utazás a Vágvölgyén. Benedek Elek Kis Könyvtára 119-120. köt. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 80 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.