Moliére: A mucsai széplelkek. (Les précieuses ridicules. Ford.: Laczkó Géza. Monumenta Literarum I. sor. 8. sz. Gyoma, 1921., Kner Izidor. Kiadói papírkötés, sérült, viseltes hiányos borítókkal, a borító levált a füzetről, de belül jó állapotban, felvágatlan lapokkal. + Robert Browning: Amerre Pippa jár. Ford.: Reichard Piroska. Monumenta Literarum II. sor. 12. szám. Gyoma, 1922, Kner Izidor. Kiad...
Straub Imre 2 db DEDIKÁLT könyve: Nagyravágyás. (Egy emberélet regénye). Szombathely, 1984, Sylvester János-ny. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. + Göröngyös út. Szombathely, 1986, Sylvester János-ny. Kiadói papírkötés. Mindkettő a szerző által Fehér Katalin részére DEDIKÁLT.
Szinnai Tivadar: Sötét ablakok. Regény. Dedikált példány. Sötét ablakok. Regény. Bp. 1947. Dante. 492 l. Gerincén sérült. Kiadói félvászon-kötésben. Szinnai Tivadar (1894-1972) író, műfordító. Tábor Béla író, műfordító bátyjának szóló dedikációval. Kiadói vászonkötésben laza fűzéssel
Mészöly Dezső: Örökbe fogadott versek. Válogatott műfordítások. A szerző, Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, dramaturg által DEDIKÁLT példány. Bp.,2003.,EPL. Kiadói papírkötés.
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Facsimile kiadás. Bp., 1990, Téka (Pátria-ny.) Az 1896-ban a Franklin-Társulat által kiadott könyv hasonmása. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, sérült, a fűzéstől részben elvált borítóval.
Jósika Miklós: A hat uderszki leány. I-IV. köt. [Két kötetben.] Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 2+250+4+2+242+1 p.; 4+247+1 p. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötések, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzésekkel, kissé körbevágott.