József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., én. (cca 1940), Cserépfalvi, 544 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, sérült kötéssel, kissé sérült gerinccel.
Szabó Dezső: Az elsodort falu I-III. köt. A borító Byssz Róbert (1893-1961) munkája. Bp.,é.n. Genius. Kiadói papírkötésben, szakadozott, foltos borítókkal, az egyik gerincen hiánnyal.
Roger Martin du Gard: A Thibault család I-II. rész. Bp.,1938, Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos lapélekkel, a papírborító kis szakadásait leszámítva jó állapotban.
Gyurkovics Tamás: Mengele bőröndje. Josef M. két halála. Regény. A szerző által ALÁÍRT példány! Bp., 2017, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Pál Károly: Arany János magyar irodalomtörténete. Közzéteszi és bevezetéssel ellátta: - - . Bp., 1911, Franklin-Társulat, 222 p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült, több lap (35-46. old.) kijár. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Eötvös Károly 2 műve: A nazarénusok.; Nagyokról és kicsinyekről. Eötvös Károly Munkái IX. és XIX. köt. Bp., 1904-1906, Révai. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon sorozatkötés, festett lapélekkel, helyenként foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
4 db könyv: Ebers György: A nővérek. I-II. köt. Ford.: Kacziány Géza. Bp., 1898, Légrády. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítókkal, az I. kötet végén több kijáró lappal. + Altay Margit: A kis hercegnő. Regény fiatal leányok számára. Bp., é.n., Pallas Rt. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. + Pogány Elza: Négy vidám diák és egyéb elbeszélések. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyeként kissé foltos lapokkal.
Bibliotheca corviniana. 1490-1990. Nemzetközi corvinakiállítás az Országos Széchényi Könyvtárban. Szerk.: Földesi Ferenc. Bp., 1990, Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 6000 példányban. + Az Országos Széchényi Könyvtárt bemutató, angol ill. német nyelvű kiadvány (2 db). Bp., 1972, OSZK. Kiadói papírkötés, kissé sérült, az egyik (angol nyelvű) kötet a borítótól elvált könyvtesttel. Megjelentek 1500, ill. 1000 példányban.