Maurice Maeterlinck 3 műve [Egybekötve]:
Maurice Maeterlinck: A méhek élete. Ford.: Binder Jenő. Bp., 1912, Franklin, 286+2 p.;
Monna Vanna. Dráma három felvonásban. Ford.: Ábrányi Emil. Bp.,1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 80 p.;
A kék madár. Mesejáték öt felvonásban, tíz képben. Ford.: Benedek Marcell. Bp.,1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 112 p.
Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Mészáros Ferenc: A magyarországi kath. gymnasiumok története a gymnasiumi tanügy általános történetének vázlatával, különös tekintettel az iskolai és összes ösztöndíji alapítványokra. Szerk.: - -. Buda, 1865, Magyar Kir. Egyetemi, V+374+1 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben hiányos borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a 25. oldaltól felvágatlan lapokkal, foltos.
Gróf Széchenyi István emlékkönyv. Szerk.: Nyesti Pál. Bp., 1906, Uránia, 139+3 p. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomással díszített egészvászon-kötésben, Dárday Aladár-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Király Dezső (Rex): Brandy kapitány meg a többiek... (DEDIKÁLT). Sajtó alá rendezte: Lőrincz Mária. Bp., 1947, Hungária, 191 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. A szerző, Király Dezső 'Rex' (1896-1966) újságíró, humorista által DEDIKÁLT példány.
Grätzer József: Rébusz. Szigethy István rajzaival. Bp., [1935], Singer és Wolfner, 240 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító kissé sérült, a 225-240. oldalak kijárnak, egyébként jó állapotban.
Bevégeztetett. Koch István kiadatlan naplója 1945-1947. A magyar jezsuiták kínai missziójának pusztulásáról. Bp., 1999, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
A török népköltés. Kúnos Ignác török nyelven tartott egyetemi előadásai (1925-26). Ford.: Tasnádi Edit. Bp., 1999, Terebess, kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.