May Károly: A rabszolgakaraván. Átdolgozta: Vida Aladár. Bp., 1946, Athenaeum. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, egy kijáró képtáblával.
Kalevala. A finnek nemzeti eposza. Az eredetiből ford.: Barna Ferdinánd. [A Kalevala első teljes magyar fordítása]. Pest, 1871, MTA (Athenaeum-ny.), XV+(1)+336 p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kis lapszéli sérüléssel, az előzéklapon ex libris-szel (Zilahi István), a címlapon bélyegzővel (Zilahi Béla).
Verne Gyula: Győzedelmes Robur. Ford.: Kövér Ilma. Geiger Richár rajzaival. Verne Gyula munkái. Bp., é.n. (cca 1910), Magyar Kereskedelmi Közlöny, 190+(2) p. Oldalszámozáson belül egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Ford.: Telkes Pál József. Nemes Mihály rajzaival. Bp., é.n., Tolnai, 208 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Bp., én., Franklin, 276+1 p. Harmadik kiadás. Számos fekete-fehér rajzzal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, kopott borítóval, de belül jó állapotban.
Schiller, [Friedrich]: Das Lied von der Glocke. Mit Illustrationen von C. Jäger und A. Müller. München, é.n. (cca 1880), Friedr. Bruckmann's Verlag, 3 sztl. lev.+ 22 p. + 12 (egészoldalas fénynyomatok) t. Német nyelven. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Bábjátékos Oktatás sorozat 7 kötete. Bp., 1967-1971, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói tűzött papírkötés, változó állapotban, foltokkal, ázásnyomokkal. + 3 db egyéb bábjáték témájú kiadvány, vegyes állapotban, az egyik borító nélkül.
Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Szilvássy Nándor rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban.