[Török János]: Magyar életkérdések, öszhangzásban a közbirodalmi érdekekkel. Irta Gr. Széchenyi István egyik tanitványa s tisztelője. Pesten, 1852, Lukács László-ny., (4)+164+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal.
Liebe im Orient. Ügynöki mintapéldány!!! Das Kamasutram des Vatsyana. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Hozzákötve: Libe im Orient. Anangaranga. Die bühne des Libesgottes. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Hozzákötve: Liebe im Orient. Der Duftende Garten des Scheik Nefzaui. Erste vollständige deutsche Aisgabe herausgegeben von Dr. Ferdinand Leiter und Dr. Hans H. Thal. Wien - Leipzig,(1929),Schneider & C., VII+16+265-296 +4+16+241-256 +4+16+161-176 p. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, a gerincen sérüléssel.
Hans Peter Duerr: Sem Isten - sem mérték. Anarchista észrevételek a tudat- és ismeretelméletről. Bp., 1998,
Atlantisz , 238 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Kiss Kitti: Kovácsolt és öntöttvas edények a magyar szabadtéri múzeumokban. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum tárgykatalógusai 2. Szentendre, 2012, Szabadtéri Néprajzi Múzeum. 199 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Böszörményi Ede: Az amerikai neo-realizmus erkölcs- és vallásfilozófiája. Philosophia 6. Szeged, 1942, M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem,(Pápa,Főiskolai-ny.), 88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró lapokkal (3-14. oldalak, 6 lap.)
Machiavelli, Niccolo: A fejedelem. Dr. Rodolfo Mosca előszavával. Ford.: Lányi Margit. Klasszikus írások. Bp., [1939], Phönix (Hajnal-ny.), 113+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.