Books: Social sciences

Number of items: 38

[Török János]: Magyar életkérdések, öszhangzásban a közbirodalmi érdekekkel. Irta Gr. Széchenyi István egyik tanitványa s tisztelője. Pesten, 1852, Lukács László-ny., (4)+164+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapokkal.
20199.

10 000 HUF
25,91
28,57
Aristoteles Nikomachoshoz czímzett ethikája. Ford.: Haberern Jonathan. Bp., 1873, Eggenberger (Hoffmann és Molnár),(Athenaeum-ny.),2+XCIX+1+304+1 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, kopott gerinccel, foxing foltos lapokkal.
20200.

4 800 HUF
12,44
13,71
Szilasy János: Philosophiai tanulmányai. Pest, 1856. Eggenberger Ferdinánd (Emich Gusztáv ny.) 1 t. (a szerző kőnyomatú mellképe), [4], VIII, (9)-217 p. Korabeli, sérült gerincű félvászon kötésben
20201.

4 000 HUF
10,36
11,43
20202.

4 400 HUF
11,40
12,57
Schmidt József: Az ind filozófia. Szabad Iskola IX. köt. Bp., 1922., Genius. Kiadói papírkötés, foltos borítóval és lapokkal.
20203.

3 200 HUF
8,29
9,14
Leszek Kolakowski: Metafizikai horror. Bp., 1994,  Osiris-Századvég, 146+1 p. Kiadói papírkötés.
20204.

4 000 HUF
10,36
11,43
Hans Peter Duerr: Sem Isten - sem mérték. Anarchista észrevételek a tudat- és ismeretelméletről. Bp., 1998,  Atlantisz , 238 p. Kiadói kartonált papírkötés.
20205.

3 000 HUF
7,77
8,57
Kiss Kitti: Kovácsolt és öntöttvas edények a magyar szabadtéri múzeumokban. A Szabadtéri Néprajzi Múzeum tárgykatalógusai 2. Szentendre, 2012, Szabadtéri Néprajzi Múzeum. 199 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20206.

3 000 HUF
7,77
8,57
20207.

1 600 HUF
4,15
4,57
Böszörményi Ede: Az amerikai neo-realizmus erkölcs- és vallásfilozófiája. Philosophia 6. Szeged, 1942, M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem,(Pápa,Főiskolai-ny.), 88 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró lapokkal (3-14. oldalak, 6 lap.)
20208.

2 000 HUF
5,18
5,71
Payot Gyula: Az akarat nevelése. Ford.: Wszely Ödön. Bp., MTA. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
20209.

2 000 HUF
5,18
5,71
Machiavelli, Niccolo: A fejedelem. Dr. Rodolfo Mosca előszavával. Ford.: Lányi Margit. Klasszikus írások. Bp., [1939], Phönix (Hajnal-ny.), 113+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, ceruzás bejegyzésekkel és aláhúzásokkal.
20210.

1 000 HUF
2,59
2,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF