Huxley, Julian: Az európai "fajkérdés". Oxfordi füzetek világkérdésekről 5. sz. [Oxford], 1939, [Univ. Press], 35+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kis foltokkal.
Halasy-Nagy József: Mai politikai rendszerek. Bp., é.n. (cca 1940), Franklin-Társulat, 145+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval.
Alexander Bernát: Kant élete, fejlődése és philosophiája. I. köt. Bp., 1881., MTA, 1 t.+6+459 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Hajnal Virág, Papp Richárd: Közelből is távol - Magyar világok a Vajdaságban. Mindkét szerző által DEDIKÁLT! Zenta, 2008, Timp-Vajdasági Magyar Művelődési Intézet. Megjelent 700 példányban. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Henry George: Haladás és szegénység. A termelési válságok és a növekvő vagyonnal együtt növő szegénység okának kutatása. Ezek gyógyszere. Ford.: Braun Róbert. Bp., 1914., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés,
Morus Tamás: Utopia. Fordította és magyarázatokkal ellátta: Kelen Ferenc. Filozófiai Írók Tára. XXI. kötet. Bp., 1910, Franklin, 1 t.+184 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.