Tündér Ilona. (Görög, albán, bolgár, jugoszláv, román mesék). Szerk. és a mesemagyarázót írta: Kovács Ágnes. Lukáts Kató rajzaival. Népek meséi V. Bp., 1960, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
A világjáró királyfi. (Angol, ír, skót, walesi, cornwalli, izlandi, holland, belga mesék). Vál. és a mesemagyarázót írta: Dégh Linda. Kass János rajzaival. Népek meséi sorozat. Bp., 1961, Móra. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban.
A bőbeszédű teknősbéka. (Ausztráliai, óceániai, indonéziai, kambodzsai, burmai, kasmíri, indiai népek meséi). Vál., szerk. és a mesemagyarázót írta: Bodrogi Tibor és Karig Sára. Reich Károly rajzaival. Népek meséi sorozat. Bp., 1968, Móra. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
Avar Gyula: Gyöngysor. (Apró mesék). Biczó András rajzaival. Magyar Ifjuság Könyvtára. (Bp., 1931), Országos Gárdonyi Géza Irodalmi Társaság (Homok, Beniczky-ny.), 100+(4) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, a borító kissé viseltes.
A földalatti birodalom. A Baranya megyei bányászok meséiből gyűjtötte és írta: Vargha Károly és Rónai Béla. Pécs, 1956, Dunántúli Magvető, 77 p. A borító és az illusztrációk Rogan Miklós munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Fehérvirág. Portugál népmesék. Vál., ford. és az utószót írta: Boglár Lajos. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek Meséi. Bp., 1959, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, átlátszó műanyag védőborítóban.
A Mambiala dombja. Kubai néger mesék. Ford.: Simor András. Fernando Ortíz bevezetőjével. Boglár Lajos utószavával. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3250 példányban.
Holdangyal. Tadzsik népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Jeremiás Éva. A verseket Szerdahelyi István fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1970, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Kalíla és Dimna. Klasszikus arab mesék. Ford.: Prileszky Csilla. Elter István utószavával és jegyzeteivel. A könyv borító illusztrációja Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1978, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.