2 000 HUF
Marryat, [Frederick]: Derék Ferkó története. Marryat kapitány után az ifjuság számára átdolgozta: Donászy Ferenc. Bp., 1892, Athenaeum, 151+(1) p.+ 5 (színes litográfiák) t. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal, korabeli ajándékozási bejegyzéssel, bélyegzőkkel.