1931 A VIII. nemzetközi budapesti automobil- és motorkerékpárkiállítás hivatalos katalógusa. 1931 március 28-tól április 9-ig. Műcsarnok - Városliget. Az automobil - és motoros-hét hivatalos programja. Bp.,1931., Stádium, 72 (valójában 76 oldal: nyomdahibás: 29-36., 37-44. oldalak kétszer szerepelnek benne, és a 13-20., és 53-56. oldalak pedig hiányoznak (a nyomdahibából adódóan)) p. + 1 (kiállítás helyszínrajza) t. Benne Franklin-automobil reklámmal. Rendkívül gazdag, impozáns korabeli reklámanyaggal illusztrált. Benne a programmal, a kiállítók jegyzékével, garageok, javítóműhelyek, karosszériagyárak, és service állomások jegyzékével. Benne a kiállításra vett belépőjeggyel. Kiadói papírkötés, kis szakadásokkal, a borítón kis foltokkal, középen két lap kijár, nyomdahibás! Még így nyomdahibásan is rendkívül ritka!
Kőrösi Józsefné: Szűcsipari anyagismeret III. A szakmunkásképző iskolák számára. A szerző, Kőrösi Józsefné által DEDIKÁLT! Bp., 1971, Műszaki. 139 p. Megjelent 440 példányban. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal és kisebb törésnyommal, máskülönben jó állapotban. Ritka!
Dr. Szilasi Jakab: Czukrok, czukros anyagok és megvizsgálásuk. Kézikönyv czukorgyárak, kereskedelmi és gazdasági iskolák és chemiai laboratóriumok számára. (DEDIKÁLT). Bp.,1892, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.), VIII+180 p. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A borítón a szerző aláírásával és Schuller Alajos (1845-1920) fizikus, kémikus, egyetemi tanár, az MTA tagjának szóló dedikációjával, valamint a Kir. Magy. Természettudományi Társulat bélyegzőjével. Ritka!
Az Il-14 típusú repülőgép műszaki ápolása. Különleges berendezések. Bp., 1960, KÖZDOK, 56 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Tim Holmes - Rebekka Smith: Klasszikus motorok gyűjtése, felújítása és használata (Collecting, restoring and riding classic motor cycles). Patrick Stephens, 1986, kissé kopott kiadói papírkötés, angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált kiadvány, mely segítséget nyújt a klasszikus motorok gyűjtőinek és használóinak.
Dr. Szathmáry László: A gyufa története a XIX-ik század végéig. A Kis Akadémia Könyvtára XVII. köt. Bp., 1935, Kis Akadémia, 127+(1) p. Első kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval.
Büchner Lajos: Erő és anyag vagy a természetes világrend alapvonalai. Ford.: Seress László. Bp., 1905, Vass József, 264+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.