19001.
457. Closed Online auction
Books: Travelling, Local History
15 000 HUF
Tantó József (szerk.): Békésvármegye Törvényhatósági Iskolánkívüli Népművelési Bizottságának I. évkönyve. Békéscsaba, 1928, "Körösvidék" Rt. Könyvnyomdája. 191 p. + 1 t. (Békés vármegye külterületi elemi népiskoláinak térképe). Számozatlan példány. Fekete-fehér képekkel és táblázatokkal, egy színes ábrával rendkívül gazdagon illusztrált. Modern átkötött egészvászon kötésben, az eredeti sérült papírborítót a modern borítóra ragasztva, néhány kevés lap széle szöveget és képeket nem érintő kisebb sérülésekkel, néhány lap széle kissé foltos. Mellékelve egy levél a könyv küldéséról a nagyszénási ev. lelkészi hivatalnak, a szerkesztő, Tantó József (1888-1973) író, néprajzkutató és Szentkereszty Tivadar (1871-1959) Békés vármegyei királyi tanfelügyelő, Békésvármegye Törvényhatósági Iskolánkívüli Népművelési Bizottságának ügyvezető elnökének autográf aláírásaival és a bizottság bélyegzőjével.