Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Első rész. Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, (24)+396+(20) p. Második, és imitt amott meg-jobbittatott ki-adás. Átkötött félbőr-kötésben, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, néhány lapszéli hiánnyal, a hibajegyzék hiányzik.
Tantó József (szerk.): Békésvármegye Törvényhatósági Iskolánkívüli Népművelési Bizottságának I. évkönyve. Békéscsaba, 1928, "Körösvidék" Rt. Könyvnyomdája. 191 p. + 1 t. (Békés vármegye külterületi elemi népiskoláinak térképe). Számozatlan példány. Fekete-fehér képekkel és táblázatokkal, egy színes ábrával rendkívül gazdagon illusztrált. Modern átkötött egészvászon kötésben, az eredeti sérült papírborítót a modern borítóra ragasztva, néhány kevés lap széle szöveget és képeket nem érintő kisebb sérülésekkel, néhány lap széle kissé foltos. Mellékelve egy levél a könyv küldéséról a nagyszénási ev. lelkészi hivatalnak, a szerkesztő, Tantó József (1888-1973) író, néprajzkutató és Szentkereszty Tivadar (1871-1959) Békés vármegyei királyi tanfelügyelő, Békésvármegye Törvényhatósági Iskolánkívüli Népművelési Bizottságának ügyvezető elnökének autográf aláírásaival és a bizottság bélyegzőjével.
Dr. Szabó László: Szeged halála és feltámadása I.-III. Szeged, 1929, Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt. Kiadói papírkötés, felvágatlan példányok.
Luigi Ferdinando Marsigli: Danubius Pannonico-Mysicus Tomus I. A Duna magyarországi és szerbiai szakasza. / Deák Antal András: A Duna fölfedezése. Dr. Hiller István előszavával. Bp., 2015, Vízügyi Múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, eredeti sérült, javított kiadói illusztrált eredeti pausz-papír védőborítóban, a eredeti pausz-papír védőborítót hibáitól eltekintve jó állapotban. Az eredeti eredeti pausz-papír védőborítóval együtt rendkívül ritka!
1937-1938 Encian. Turistasággal és sí-sporttal foglalkozó havi folyirat havi folyóirat 1937-1938-as számaiból kolligátum: 1937 III. évf. 11-12. sz. 1937. nov.-dec., 1938 IV. évf. 2-10., 12 sz.
1938. feb.- okt., dec. Szerk.: Hild János. Átkötött félvászon-kötésben, benne bekötött borítókkal, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel,egy-két foltos lappal. Benne Földes Imre (1881-1948): Ex libris Béres Károly, linó, papír, jelzett a dúcon, 13x11 cm
Schneider Miklós: Fejér megye nemesi összeirásai (1754. 1809.) Dr. Havranek József előszavával. Székesfehérvár, 1934, szerzői kiadás (Számmer Imre Utóda Pannonia-ny.), 71 p. Papírkötésben, javított borítóval, belül jó állapotban.
Szilágyi István - P. Szathmáry Károly: Szigeti album. MDCCCLX. Pest, 1860. Ráth. 324p.+2t. (kőnyomatok) A szerkesztők az 1859-es máramarosszigeti tűzvész által okozott károk enyhítésére szánták a kiadásból befolyt összeget. A kőnyomatokon gróf Rhédey Klára és Sztojka László mellképei láthatók. Modern félbőr kötésben
Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. I. rész.: A föld. II. rész.: A nép. III. rész: Községi adattár. IV. rész.: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. IV. köt. Szerk.: Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Kertész János, Nyárády Mihály. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 370 + 540 (háromhasábos számozás) p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kopott borítóval, a gerincén kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel.