Books: Travelling, Local History

Number of items: 190

Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári, 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Első rész. Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, (24)+396+(20) p. Második, és imitt amott meg-jobbittatott ki-adás. Átkötött félbőr-kötésben, helyenként sérült, kissé foltos lapokkal, néhány lapszéli hiánnyal, a hibajegyzék hiányzik.
19000.

20 000 HUF
51,81
57,14
Tantó József (szerk.): Békésvármegye Törvényhatósági Iskolánkívüli Népművelési Bizottságának I. évkönyve. Békéscsaba, 1928, "Körösvidék" Rt. Könyvnyomdája. 191 p. + 1 t. (Békés vármegye külterületi elemi népiskoláinak térképe). Számozatlan példány. Fekete-fehér képekkel és táblázatokkal, egy színes ábrával rendkívül gazdagon illusztrált. Modern átkötött egészvászon kötésben, az eredeti sérült papírborítót a modern borítóra ragasztva, néhány kevés lap széle szöveget és képeket nem érintő kisebb sérülésekkel, néhány lap széle kissé foltos. Mellékelve egy levél a könyv küldéséról a nagyszénási ev. lelkészi hivatalnak, a szerkesztő, Tantó József (1888-1973) író, néprajzkutató és Szentkereszty Tivadar (1871-1959) Békés vármegyei királyi tanfelügyelő, Békésvármegye Törvényhatósági Iskolánkívüli Népművelési Bizottságának ügyvezető elnökének autográf aláírásaival és a bizottság bélyegzőjével.
19001.

15 000 HUF
38,86
42,86
19002.

15 000 HUF
38,86
42,86
Dr. Szabó László: Szeged halála és feltámadása I.-III. Szeged, 1929, Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt. Kiadói papírkötés, felvágatlan példányok.
19003.

14 000 HUF
36,27
40,00
19004.

12 000 HUF
31,09
34,29
Luigi Ferdinando Marsigli: Danubius Pannonico-Mysicus Tomus I. A Duna magyarországi és szerbiai szakasza. / Deák Antal András: A Duna fölfedezése. Dr. Hiller István előszavával. Bp., 2015, Vízügyi Múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
19005.

7 000 HUF
18,13
20,00
Huszár László: Kwaheri. Viszontlátásra. Afrikai vadásznaplójából írta: - -. Bp.,[1929] , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 299 p.+ 8 (színes képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép, Tangyanyika volt Német-Kelet-Afrika térképe, Báró Huszár László 1926-1927. évi vadászexpedíciójának áttekintő térképe, 1:2,000.000,32x30 cm) t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szözvegközti fekete-fehér képekkel, és színes képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, eredeti sérült, javított kiadói illusztrált eredeti pausz-papír védőborítóban, a eredeti pausz-papír védőborítót hibáitól eltekintve jó állapotban. Az eredeti eredeti pausz-papír védőborítóval együtt rendkívül ritka!
19006.

8 000 HUF
20,73
22,86
17
1937-1938 Encian. Turistasággal és sí-sporttal foglalkozó havi folyirat havi folyóirat 1937-1938-as számaiból kolligátum: 1937 III. évf. 11-12. sz. 1937. nov.-dec., 1938 IV. évf. 2-10., 12 sz. 1938. feb.- okt., dec. Szerk.: Hild János. Átkötött félvászon-kötésben, benne bekötött borítókkal, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel,egy-két foltos lappal. Benne Földes Imre (1881-1948): Ex libris Béres Károly, linó, papír, jelzett a dúcon, 13x11 cm
19007.

10 000 HUF
25,91
28,57
Schneider Miklós: Fejér megye nemesi összeirásai (1754. 1809.) Dr. Havranek József előszavával. Székesfehérvár, 1934, szerzői kiadás (Számmer Imre Utóda Pannonia-ny.), 71 p. Papírkötésben, javított borítóval, belül jó állapotban.
19008.

8 000 HUF
20,73
22,86
19009.

8 000 HUF
20,73
22,86
Szilágyi István - P. Szathmáry Károly: Szigeti album. MDCCCLX. Pest, 1860. Ráth. 324p.+2t. (kőnyomatok) A szerkesztők az 1859-es máramarosszigeti tűzvész által okozott károk enyhítésére szánták a kiadásból befolyt összeget. A kőnyomatokon gróf Rhédey Klára és Sztojka László mellképei láthatók. Modern félbőr kötésben
19010.

8 000 HUF
20,73
22,86
Szabolcs vármegye. (Szabolcs és Ung k. e. e. vármegyék.) Szerk.: Dienes István. I. rész.: A föld. II. rész.: A nép. III. rész: Községi adattár. IV. rész.: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. IV. köt. Szerk.: Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Kertész János, Nyárády Mihály. Bp.,1939., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala,(Merkantil-ny.), 370 + 540 (háromhasábos számozás) p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott,festett egészvászon-kötésben, az elülső táblán a vármegye festett, dombornyomott címerével, kopott borítóval, a gerincén kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel.
19011.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF