Kassa (Cassovia.) Kassa, 1941, Kazinczy, 100 t. +1 t. Olasz nyelvű kiadás! Horthy Miklós a bevonulás napján tartott beszédével, Wick Béla tanulmányával Kassa történetéről, Barta István írásával a kassai magyarságról, Gróf Révay István tanulmányával Kassa magyar karakteréről és Sziklay Ferenc írásával Kassa magyar lakosságának történetéről a csehszlovák uralom alatt. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben II. kötet: Bécs és Alsó-Ausztria. Bp., 1888, M. Kir. Államnyomda, XVI+688 p. + 1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas kötésben, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lap és a színes képtábla kijár.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. VII. Magyarország II. köt.: Az Alföld. Bp., 1891, Magyar Királyi Államnyomda, XIV+656 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, többek közt Mednyánszky László, Feszty Árpád, Munkácsy Mihály illusztrációival. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, intézményi bélyegzőkkel, kopottas, foltos kötésben, foltos lapokkal, néhány lap kijár.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XV. Felső-Ausztria Bp., 1898, M. Kir. Államnyomda, XII+444 p. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos gerinccel, javított kötéssel
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. kötet: Csehország (I. rész.) Bp., 1894, M. Kir. Államnyomda, XII+612 p.+1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, sérült kötéssel, foxing foltos lapokkal.
Neugeboren Emil: Az erdélyi szászok. Hozzákötve: Bruckner Győző: A szepesi szász nép. Nemzetiségi Ismertető Könyvtár. Bp., 1913., Nemzetiségi Ismertető Könyvtár,3-128 p + 5 t.;172+2 p.+2 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, az első rész címlapja hiányzik, a második részből egy tábla hiányzik.
Lasz Samu: Földrajzi olvasókönyv. I. rész: Magyarország. Szerk.: - -. Bp., 1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 279+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó borítón címkenyomokkal.
Stein Aurél (1862-1943): Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. köt. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 1 (címkép)+XV+136;137-247 p + 52 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képtáblákkal, közte kihajtható képtáblákkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t. + 267 p.+14 (fekete-fehér fotók) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, térkép nélkül, de ezt leszámítva jó állapotban.