Books: Travelling, Local History

Number of items: 190

Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában Indiába. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Két egészoldalas térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
19036.

2 800 HUF
7,25
8,00
Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19037.

2 000 HUF
5,18
5,71
Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón és gerincen, foltos lapokkal.
19038.

3 000 HUF
7,77
8,57
K. Beniczky Irma: A világ népei. Nemzeti viseletek csarnoka. [Bp., 1875, Franklin], 3-169+7 p.+18 (színezett litográfiák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal, hiányzó táblákkal (18 a 22 tábla helyett), foltos lapokkal, néhány firkált lappal, intézményi bélyegzésekkel, laza fűzéssel. Ritka!
19039.

3 000 HUF
7,77
8,57
16
19040.

3 000 HUF
7,77
8,57
Szirmay Ödön: Magyar szemmel a tengereken túl. Utinapló. Kállay Miklós előszavával. Bp., 1942, (Bányai és Várkonyi-ny.), 228 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
19041.

2 800 HUF
7,25
8,00
Zsilinszky Mihály: Csongrádvármegye története I. rész. Bp., 1897 Csongrádvármegye Közönsége, (Wodianer-ny.) 1t litografált címer + 287 p. korabeli sérült vászonkötésben, laza fűzéssel
19042.

3 000 HUF
7,77
8,57
Heine, [Heinrich]: Itália. 1-3. köt. 1. köt.: Münchentől Genuáig. Ford. Benedek Marcell. 2. köt.: Luccai fürdőzés. Ford.: Bíró Sándor. 3. köt.: Lucca városa. Ford. Bíró Sándor. Bp., én. (cca 1920), Dante, 115+1 p. +5 t.; 128 p.+6 t.; 88 p- + 3 t. A borító rendkívül impozáns illusztrációja Jaschik Álmos (1885-1950) grafikus munkája. Egészoldalas képtáblákkal. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, a III. kötet címlapja és címképe foltos, az I. kötetben kijáró lapokkal (64-81. oldalak között.)
19043.

2 800 HUF
7,25
8,00
Budapest-Svábhegyi-Egyesület jubiláris évkönyve. 1888-1913. (Bp., 1913), Budapest-Svábhegyi-Egyesület (Ádám Herman-ny.), 48 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, javított borítóval, néhány kissé sérült, javított lappal.
19044.

3 000 HUF
7,77
8,57
19045.

1 800 HUF
4,66
5,14
Taha Baqir: Baghdad. Baghdad, 1959, Directorate General of Antiquities (Ar-Rabita Press), 15+(1) p.+ 28 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Angol nyelven. Papírkötésben, sérült, javított borítóval, belül jó állapotban. / First edition. In English language. Paperbinding, with slightly damaged cover.
19046.

2 800 HUF
7,25
8,00
Stadtischer Schlacht-u. Viehhof Müchen 1878-1928. - A Müncheni városi vágóhíd története 76p. sok képpel, kihajtható térképpel, kiadói papírborítóval
19047.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF