Books: Travelling, Local History

Number of items: 190

19048.

3 600 HUF
9,33
10,29
Alsóörs története. Szerk.: Lichtneckert András. (DEDIKÁLT). Veszprém Megyei Levéltár Kiadványai 11. Veszprém, 1996, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2400 példányban. A kötet szerkesztője, Lichtneckert András által DEDIKÁLT példány.
19049.

2 800 HUF
7,25
8,00
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. (DEDIKÁLT). Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1993, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Veress D. Csaba (1933-2014) történész, helytörténész által DEDIKÁLT példány.
19050.

2 800 HUF
7,25
8,00
Zdenek, Fiala et alii (szerk.): Hrady, zámky a tvrze v Cechách, na Morave a ve Slezsku. Praha a Okoli (VII). Prága, 1988, Nakladatelstvi Svoboda. 221 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Prága és környéki kastélyok és várak fotóival illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítón apró kopásnyomokkal.
19051.

3 800 HUF
9,84
10,86
19052.

3 000 HUF
7,77
8,57
A Makói M. Kir. Állami Főgimnázium XVI-XXIII. értesítője, 1911-1918. (8 db egy kötetben). Összeáll.: Madzsar Gusztáv igazgató. Makó, 1911-1918, Kovács Antal-ny. Félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal. Benne az iskola tanulói között Páger Antal (1899-1986) Kossuth-díjas színész nevének többszöri feltüntetésével (Makón született, itt járt iskolába), I. Ferenc József gyászjelentésével, stb.
19053.

3 000 HUF
7,77
8,57
Hartwig, Georg: Der hohe Norden im Natur- und Menschenleben. Wiesbaden, 1867, C. W. Creidel, IX+(1)+419+(3) p.+ 8 t. Német nyelven. Korabeli aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, a belső kötéstáblák és a szennylapok koszosak.
19054.

3 000 HUF
7,77
8,57
Kovács József László: Lackner Kristóf és kora 1571-1631. Sopron, 2004, Széchenyi István Városi Könyvtár. Megjelent 1000 példányban. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
19056.

2 000 HUF
5,18
5,71
Rómer Flóris jegyzőkönyvei. Somogy, Veszprém és Zala megye (1861). Forráskiadványok II. Bp., 1999, Országos Műemlékvédelmi Hivatal. Kiadói papírkötés.
19057.

3 000 HUF
7,77
8,57
Bokodi Béla, eM Soós György: Kerékpárral négy sivatagon át... / Cross Four Deserts by Bicycle... Bokodi Béla (1933-) újságíró, televíziós szerkesztő, riporter és eM Soós György (1952-) fotográfus, rendező által DEDIKÁLT! H.n., 1995, Dinasztia. Magyar és angol nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
19058.

3 200 HUF
8,29
9,14
19059.

2 000 HUF
5,18
5,71
Horváth Sámuel: Kalászok Tót-Komlós multjából és jelenéből. Tótkomlós, 2001, Tótkomlós Polgárosodásáért Egyesület. 115p. Kiadói kartonált papírkötésben.
19060.

800 HUF
2,07
2,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF