Bali József: Bakonyi esztendők. Veszprém, 1989, Megyei Pedagógiai Intézet. Kiadói papírkötés. A könyv illusztrátora, B(aliné) Dancsó Irén által DEDIKÁLT példány.
Sitkei Levente: Fekete sivatag. Szaúd-Arábia egy magyar újságíró szemével. A szerző által DEDIKÁLT! Bp., 2010, Sájler és Emberei. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Howard Koch: Hét tenger ördöge. Regény. Ford.: Radó István. [Bp., 1941], Hajnal. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, ajándékozási sorokkal, hiányzó elülső előzéklappal és hátsó szennylappal.
Dr. Kalmár Gusztáv: Négy világrész földje és népei. (Ázsia, Afrika, Amerika és Ausztrália). Szent István Könyvek 116. sz. Bp., 1934, Szent István-Társulat, 244+(4) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, minimálisan sérült borítóval.
Juhász Vilmos: Amerikai Egyesült Államok. A világ népei 7-8. sz. (Bp., 1934), Pantheon, 200 p.+ 1 (színes térkép) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült állapotban, szétváló fűzéssel.
Nyíregyházi szlovák (,,tirpák") nyelvjárási és néprajzi emlékek III. Sajtó alá rendezte: Erdész Sándor. Jósa András Múzeum kiadványai 23. Nyíregyháza, 1986, (Szabolcs-Szatmár Megyei Tanács Sokszorosító Költségvetési Üzeme-ny.), 160 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.