A háború áldozatainak védelmére Genfben 1949. augusztus 12-én kötött egyezmények. Közzéteszi a Magyar Népköztársaság Minisztériuma. Bp., 1955, Közgazdasági és Jogi. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel. Megjelent 1100 példányban.
1886 Archaeológiai Értesítő VI. köt. 1., és 5. sz. 1886. feb. 15, dec. 31. Szerk.: Hampel József. Bp., 1886, MTA. Kiadói papírkötések, az 1. szám borítója leszakadt és a címlap hiányzik, a 5. szám gerince javított, szakadozott borítókkal. Felvágatlan lapokkal.
Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel.
Queen Victoria compiled by Richard Tames. Jackdaw N. 131. London, Jackdaw, 1 t. + 1-4, 6-8. t. +4+1 t. Angol nyelven. Kiadói sérült papírmappában, egy tábla hiánnyal.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó gerinccel papír védőborítóval mely kissé sérült
A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a Kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel,jó állapotban.
Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szentszékkel III. köt. 1526-1689. Bp., 1903, Szent István Társulat, IX+480;X+567 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, festett, mintás lapélekkel, kopott, foltos borítóval, néhány lap felső sarkán folttal.
Szekfű Gyula: A magyar állam életrajza. Történelmi tanulmány. Bp.,[1923.] Dick Manó,(Ujságüzem-ny.),240 p. Első magyar nyelvű kiadás. Először német nyelven jelent meg, 1917-ben Berlinben. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, a borítón kis szakadással, az utolsó lap sérült.