Books: History

Number of items: 270

Rónay Mária: Szoknya a történelem kulisszái mögött. (Bp.), 1944, Komjádi Géza (Athenaeum-ny.), 328 p. Kiadói félvászon-kötés.
19461.

1 400 HUF
3,63
4,00

Hornyák Balázs: Füstös múltunk. A dohányzás és a hazai dohánygyártás története a kezdetektől 1945-ig. 2019, Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19462.

2 200 HUF
5,70
6,29

Mátyás-Rausch Petra: Erdély aranya. Nemesfémbányászat a kora újkori Erdélyben. Bp., 2022, Martin Opitz Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19463.

2 400 HUF
6,22
6,86

Francesco Nitti: Europa am Abgrund. Frankfurt, 1923., Frankfurter Societäs-Druckerei. Kiadói papírkötés, a hátsó borító egyik sarkán törésnyommal.
19464.

1 800 HUF
4,66
5,14

Deér József: Pogány magyarság, keresztény magyarság. Bp., [1938], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 271+(3) p. + 8 (fekete-fehér képek) t. Könyvnapi kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
19465.

2 000 HUF
5,18
5,71

Marcus Tullius Cicero beszéde Manilius törvényjavaslata mellett a néphöz. Szónoklatilag taglalá s jegyzetité Pintér Endre. Bécs, 1846., Mechitarista Atyák bötűjivel, 163+1 p. Első kiadás. Papírkötés, foxing foltos lapokkal, hiányos, sérült borítóval, szétvált kötéssel.
19466.

2 000 HUF
5,18
5,71

Majtényi György: K-vonal. Uralmi elit és luxus a szocializmusban Bp, 2009, Nyitott Könyvműhely. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben.
19467.

2 800 HUF
7,25
8,00

Arc képek az Osztrák-Magyar Monarchiából. Szerk.: Gerő András. Bp., 2021., Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásért Közalapítvány - Habsburg Történeti Intézet. Kiadói kartonált papírkötés.
19468.

2 000 HUF
5,18
5,71

Magyarok Könyvtára, 1-5. kötet (teljes): Illyés Gyula: Ki a magyar?; Szabó Zoltán: Két pogány közt.; Féja Géza: Kurucok.; Ortutay Gyula: Rákóczi két népe.; Erdei Ferenc: Kossuth Lajos azt üzente. (Bp., 1939), MEFHOSZ. Kiaódói papírkötés, változó (nagyrészt jó) állapotban, kissé sérült kiadói karton tékában.
19469.

2 000 HUF
5,18
5,71

Kossuth Ferencz harmincz parlamenti beszéde. Életrajzi adatokkal kiséri: Hentaller Lajos. A beszédeket sajtó alá rendezte: Szatmári Mór. Bp., 1906, Kunossy, Szilágyi és Társa, 302 p. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással.
19470.

2 000 HUF
5,18
5,71

Dr. Bilinszky Lajos: Világtörténet katholikus polgári- és felsőbb leányiskolák használatára. I-II. rész. Bp., 1906-1907, Stampfel, 135 p.; 159 p. Második, ill. első kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Átkötött egészvászon-kötésben, sérült, viseltes állapotban, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
19471.

2 000 HUF
5,18
5,71

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bélyegzésekkel, az alsó lapéleken folttal.
19472.

2 800 HUF
7,25
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF