Krusché Emil: Gróf Teleki József élete és művei. 1738-1796. Bp., 1928, (Merkur-ny.), 74+(6) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a címlapon apró sérüléssel.
Robert Seydel: A Habsburgok félrelépései. Egy dinasztia hálószobatitkai. Ford.: Kajtár Mária. 2008, Gabo, kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Farkas Pál: A francia forradalom II. kötet. Bp., 1914., Singer és Wolfner. Fekete-fehér illusztrációkkal. A borító Bíró Mihály (1886-1948) grafikus munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.
Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. Bp., 1992, Európa, 322 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, máskülönben jó állapotban.
Withausek Gyula: Történelmi jegyzetek a térképészet tárgyköréből. I. kötet: Ókor. A "Térképészeti Közlöny" 7. számú különfüzete. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval és foltos lapokkal.
Táncsics Mihály (1799-1884.) Összeáll.: H. Kohut Mária. Táncsics Mihály születésének 175. évfordulójára. Bp., 1979, TIT Történelmi Választmánya. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.